Zákazníci si 11. srpna 2020 vybírají vánoční stromek na plantáži v prostějovské části Čechovice-Záhoří. Majitel plantáže se rozhodl zahájit prodej už v době vrcholícího léta, lidem tak chce v ušetřit starost v předvánočním shonu. | foto: Jaroslav Svoboda, ČTK

Lidé už kupují vánoční stromky na plantáži, růst budou až do svátků

  • 3
Spoře odění a často i namazaní krémem na opalování po předchozím pobytu na koupališti už si první zájemci vybírají vánoční stromky na plantáži na Prostějovsku. Její majitel se rozhodl zahájit předprodej už v době vrcholícího léta, kdy je z okolních polí s obilím slyšet rachot kombajnů.

Plantáž jehličnanů u obce Čechovice-Záhoří čítá dva tisíce stromů, z toho desetina už dorostla potřebné velikosti a je možné ji použít jako vánoční dekoraci.

„Plantáž jsem chystal pět let a celou dobu jsem plánoval, že stromky budu prodávat v létě. Zveřejnil jsem to ale až teď. Zájem je, už jsem prodal několik stromků. Mám zprávy, že hodně lidí se k nám chystá, až se trošku ochladí. Teď zatím kvůli horku spíš pobývají u vody,“ uvedl majitel Vlastimil Svoboda.

Lidé si na plantáži mohou vybrat stromek, který bude o Vánocích zdobit jejich domácnost. Zabalený smrk, jedli nebo borovici jim pak Svoboda přiveze před Štědrým dnem.

„Je to bráno jako určitá recese. Lidé k nám přicházejí s dětmi, můžou si tady udělat táborák, opéct špekáčky a povozit se na koních. Rodiče si mezitím v klidu vyberou stromek a o Vánocích pak mají o jednu starost méně,“ podotkl majitel plantáže.

Zpráva o letním předprodeji vánočních stromků vzbudila ohlas na sociálních sítích, Svoboda ji doplnil fotkou členky domácnosti, která se v plavkách a s vánoční čepicí na hlavě chystá na plantáži uřezat ozdobený vánoční stromek.

Hodně uživatelů neotřelý nápad ocenilo, někteří se ale pozastavili nad tím, že lidé začínají myslet na Vánoce v době, kdy ještě na Hané není ani z polí sklizeno všechno obilí.

,