Snímek k případu, kdy strážníci a kolemjdoucí v Přerově zachránili život muži, jenž spadl ze schodů. (20. březen 2019) | foto: Městská policie Přerov

Muž po pádu ztratil pulz, strážníci mu na ulici zachránili život

  • 1
Jen pár dní vozili přerovští strážníci v autě defibrilátor, jímž tento týden zachránili život staršímu muži. U vchodu do paneláku spadl na schodech a rozbil si hlavu. Hlídka zrovna jela kolem, na zraněného muže ji upozornil jeden z kolemjdoucích.

Ve středu odpoledne hlídka strážníků projížděla přerovským sídlištěm. Náhle je zastavil muž, který si všiml, že na schodech u jednoho z domů právě spadl starší pán a je zraněný.

„Strážníci zjistili, že muž po pádu krvácí na hlavě, po chvíli přestal mít hmatatelný pulz. Jeden člen hlídky tak zahájil nepřímou masáž srdce,“ přibližuje zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek.

Záchrana života

Další strážník mezitím přinesl z auta přenosný defibrilátor, jedna z kolemjdoucích žen mezitím zavolala sanitku a předávala strážníkům pokyny od dispečinku záchranářů.

„Strážníci se se svědkem střídali v srdeční masáži až do příjezdu zdravotníků, kteří si zraněného muže převzali,“ doplňuje Komínek s tím, že defibrilátor, který pomohl zraněnému zachránit život, dostali strážníci teprve před týdnem.

Témata: Olomoucký kraj