Diskuze

Účetní vs. gestapo. Amerického letce skryl v cukrovaru a ochránil ho

Toho rána, na den přesně před 73 lety, si ještě stihl koupit lístek do kina. Mladý voják Frederick Hughes, příslušník amerického letectva odvelený na základnu v italském Turíně, věděl, že poletí někam nad střední Evropu, ale taky počítal s tím, že bude do večera zpátky. Alespoň tak mu jeho nadřízení plánovaný nálet vylíčili.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Bylo by určitě vhodné, kdyby podobné příběhy o statečnosti českých lidí, nám neznámých, nebyly zapomenuty. Mějte naši opožděnou úctu pane Himr.[>-]R^

0 0
možnosti

Perzekuce člověka, který zachránil spojeneckého vojáka, komunisté byli, jsou a budou naprosto nenapravitelní. !!!!

4 0
možnosti

No jo, to se nedivím, že mu ukrývání Američana soudruzi později vyčítali. To byl totiž velmi závažný prohřešek, horší snad byla už jen účast v bojích na západní frontě.

3 0
možnosti

Někoho schovávat, to chtělo velikou odvahu.

8 0
možnosti

Ale v souvislosti s ukrýváním lidí by mě zajímala jedna věc, na kterou jsem nikde nenašel odpověď. Čím ty schovávané krmili, když bylo všecko na lístky? Jídlo na černém trhu stálo majlant a živit z lístků krk navíc se asi moc nedalo. Je pravda, že na venkově ty možnosti asi byly větší, ale i tak. Lidé v ilegalitě žili i ve městech a tam to asi bramborama ze zahrádky a slepicema a králíkama řešit nešlo. Budu rád za odpovědi.

0 0
možnosti

Dovolím si lehce poupravit: Jaroslav Himr nepadl při "obraně Anglie", ale při ofenzivní akci RAF na Brestem, kde ho pravděpodobně sestřelil Bf 110. Jinak super, víc takových článků R^.

9 0
možnosti

Velice pěkný článek. R^

14 0
možnosti