Ozbrojený zloděj vykradl poštu na Jesenicku, padly i výstřely

  8:37aktualizováno  9:09
Zloděj vykradl poštu ve Velkých Kuněticích na Jesenicku. Po příjezdu policejní hlídky, kterou zburcoval alarm, se ozvaly výstřely. Policisté proto povolali zásahovou jednotku. Ta už ovšem v budově pošty, kde se lupič podle prvotních informací zabarikádoval, nikoho nenašla.

Zloděj se vloupal na pobočku pošty ve Velkých Kuněticích v pátek nad ránem. "Po příjezdu hlídky na místo došlo ke střelbě. Nyní je prostor zajištěn a policisté provádějí ohledání místa činu," uvedla ráno policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Fotogalerie

Podle lidí, kteří bydlí poblíž, se na poště střílelo zhruba kolem čtvrté hodiny. "Já jsem vezl dceru do mateřské školy kolem půl sedmé a policie měla zrovna za mateřskou školou uzavřenou silnici. Tak jsem šel zjišťovat, co se děje. Když vycházela zásahovka ven z pošty, nikoho nevedla, takže tam pravděpodobně už nikdo nebyl," uvedl starosta obce Jiří Neumann.

"Moje žena se někdy kolem čtvrté nad ránem vzbudila. Myslela, že se jí to zdálo. Říkala, že to byly asi dvě rány. Já jsem nic nezaznamenal, protože mám problémy se sluchem," popsal Jiří Ivan, který bydlí nedaleko pošty.

Policie odmítá sdělit, zda v budově v době policejního zásahu někdo byl. "Případ se vyšetřuje, takové informace nelze sdělit," uvedla pouze jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová, která je na místě.

Podle mluvčího České pošty v době vloupání nebyli na pobočce zaměstnanci.

"Situace se začíná pozvolna vyjasňovat. Na našem dohledovém centru se ozval alarm. Ten upozorní přímo policii vždy, když se na pobočkách něco pohne. Na místo proto vyjela hlídka," uvedl mluvčí pošty Ivo Mravinac.

"Zhruba kolem šesté hodiny na místo vyrazila i zásahová jednotka, která se do pobočky dostala a místo prohledala, nikoho už ale nenašli," dodal mluvčí.

Poštu ale podle něj zloději opravdu navštívili. "Nyní je na místě policie se psy a hledá nábojnice, které by tam po střelbě měly zůstat. Ten, kdo se na poštu vloupal, riskuje osm let kvůli pár tisícům. Na tak malé poště přes noc opravdu velké peníze nejsou," uzavřel mluvčí.

Lidé v obci strach z toho, že by se ozbrojený zloděj mohl někde skrývat, nemají.

"Chvilinku jsme měli obavy, občané říkali, že se bojí jít do sklepa, ale teď už jsou cesty otevřené, nevidím na lidech nějaký stres," řekl starosta Neumann na otázku České televize, jestli se lidé nebojí, že pachatel může ještě být někde v obci nebo poblíž. On sám prohledal sklep na obecním úřadě, nikoho tam nenašel.

Autoři: , ,

Nejčtenější

Plzeň - Olomouc 3:1, domácí dominovali a v přesilovce duel otočili

Joel Kayamba z Plzně (vpravo) vede míč, sleduje ho Martin Sladký z Olomouce.

Vicemistr zvládl úvod nového ligového ročníku vítězně. Fotbalisté Viktorie Plzeň otočili duel prvního kola s Olomoucí,...

Dívka lezla na vysílač na Prostějovsku, zasáhl ji elektrický proud

Dívka lezla na vysílač na Prostějovsku, v polovině výšky ji zasáhl elektrický...

Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v sobotu kolem poledne na Prostějovsku pro dívku, která lezla na...

Mladík odháněl od dívky dotěrného muže, za rány pěstí mu hrozí trest

Ilustrační snímek

Hned dva zápisy do trestního rejstříku hrozí mladému muži, který se na Přerovsku příliš rázně zastal obtěžované dívky....

VIDEO: Ani spáru. Most ze stovek kubíků betonu dělníci vylévají naráz

Stavaři betonují nosnou konstrukci mostu na Komenského ulici v Olomouci. Most...

Dvě betonárny jedou naplno, třetí je připravená v záloze. Od brzkého rána najíždějí do centra Olomouce plné...

Obec povstala proti testování pojízdné spalovny pneumatik

Pneumatika

Obyvatelé Mrskles na Olomoucku nechtějí být součástí testování prototypu stroje na zpracování ojetých pneumatik. „Bez...

Další z rubriky

Historii fotbalu i hokeje ve Zlíně přiblíží filmové dokumenty

Filmový projekt k devadesátinám zlínského hokeje podpořil i Martin Hamrlík.

Zlínští hokejisté a fotbalisté dostanou letos ke svému jubileu filmové dokumenty mapující jejich dějiny. Snímky odhalí...

Elektrárnu Dlouhé Stráně zvolili čtenáři unikátním turistickým cílem

Horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně na vrcholu stejnojmenné...

V hlasování o nejzajímavější unikátní turistický cíl v regionech zvítězila přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně...

Zkrachovalé lázně v Lipové mají kupce, spolumajitelce se ale nezdá cena

Lázně Dolní Lipová

Zkrachovalé Schrothovy lázně v obci Lipová-lázně na Jesenicku, které jsou kvůli dluhům už od října mimo provoz, chce...

Najdete na iDNES.cz