Ozbrojený zloděj vykradl poštu na Jesenicku, padly i výstřely

  8:37aktualizováno  9:09
Zloděj vykradl poštu ve Velkých Kuněticích na Jesenicku. Po příjezdu policejní hlídky, kterou zburcoval alarm, se ozvaly výstřely. Policisté proto povolali zásahovou jednotku. Ta už ovšem v budově pošty, kde se lupič podle prvotních informací zabarikádoval, nikoho nenašla.

Zloděj se vloupal na pobočku pošty ve Velkých Kuněticích v pátek nad ránem. "Po příjezdu hlídky na místo došlo ke střelbě. Nyní je prostor zajištěn a policisté provádějí ohledání místa činu," uvedla ráno policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Fotogalerie

Podle lidí, kteří bydlí poblíž, se na poště střílelo zhruba kolem čtvrté hodiny. "Já jsem vezl dceru do mateřské školy kolem půl sedmé a policie měla zrovna za mateřskou školou uzavřenou silnici. Tak jsem šel zjišťovat, co se děje. Když vycházela zásahovka ven z pošty, nikoho nevedla, takže tam pravděpodobně už nikdo nebyl," uvedl starosta obce Jiří Neumann.

"Moje žena se někdy kolem čtvrté nad ránem vzbudila. Myslela, že se jí to zdálo. Říkala, že to byly asi dvě rány. Já jsem nic nezaznamenal, protože mám problémy se sluchem," popsal Jiří Ivan, který bydlí nedaleko pošty.

Policie odmítá sdělit, zda v budově v době policejního zásahu někdo byl. "Případ se vyšetřuje, takové informace nelze sdělit," uvedla pouze jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová, která je na místě.

Podle mluvčího České pošty v době vloupání nebyli na pobočce zaměstnanci.

"Situace se začíná pozvolna vyjasňovat. Na našem dohledovém centru se ozval alarm. Ten upozorní přímo policii vždy, když se na pobočkách něco pohne. Na místo proto vyjela hlídka," uvedl mluvčí pošty Ivo Mravinac.

"Zhruba kolem šesté hodiny na místo vyrazila i zásahová jednotka, která se do pobočky dostala a místo prohledala, nikoho už ale nenašli," dodal mluvčí.

Poštu ale podle něj zloději opravdu navštívili. "Nyní je na místě policie se psy a hledá nábojnice, které by tam po střelbě měly zůstat. Ten, kdo se na poštu vloupal, riskuje osm let kvůli pár tisícům. Na tak malé poště přes noc opravdu velké peníze nejsou," uzavřel mluvčí.

Lidé v obci strach z toho, že by se ozbrojený zloděj mohl někde skrývat, nemají.

"Chvilinku jsme měli obavy, občané říkali, že se bojí jít do sklepa, ale teď už jsou cesty otevřené, nevidím na lidech nějaký stres," řekl starosta Neumann na otázku České televize, jestli se lidé nebojí, že pachatel může ještě být někde v obci nebo poblíž. On sám prohledal sklep na obecním úřadě, nikoho tam nenašel.

Autoři: , ,

Nejčtenější

Zámek s nejkrásnějším dvorem na Moravě opravují krok za krokem 17 let

Renesanční zámek v Hustopečích nad Bečvou je z roku 1596.

Hustopeče nad Bečvou v Olomouckém kraji se pyšní renesančním zámkem, který úřad městyse už mnoho let pečlivě a...

Další polská stopa? Veterináři zachytili 320 kilo problematického masa

Food sniffer měří vepřové, hovězí, drůbeží i rybí maso.

Veterináři na Moravě zachytili na dvou místech celkem 320 kilogramů problematického drůbežího a vepřového masa. Bylo...

Lehčí los pro Slavii, jak mít pohárovou jistotu a kdo do elitní skupiny

Hráči Plzně a Slavie si po zápase podávají ruce. Uprostřed je zklamaný slávista...

Od chvíle, kdy fotbalisty Slovácka převzal trenér Martin Svědík, jsou nejlepší v lize. Utekli z boje o záchranu a patří...

Žena si nic nedělala ze zákazů řízení, soud ji vykázal z Kroměřížska

Ilustrační snímek

Na obecně prospěšné práce poslal kroměřížský soud mladou ženu z Prostějova, která opakovaně porušila už několik zákazů...

Ve vědeckých časopisech už za úplatu vyšly i úplné bláboly, varuje expert

Vědec Tomáš Václavík z katedry ekologie a životního prostředí Přírodovědecké...

Vědce a vědecké bádání zaslepila posedlost po kvantitě publikovaných článků, varuje mezinárodní studie, podle níž počet...

Další z rubriky

Opilý bez řidičáku boural v kradeném autě, policie ho našla za sedadly

Opilý muž najel s ukradenou dodávkou na parkoviště penzionu a narazil do...

Hodně divokou jízdu předvedl v neděli mladý řidič na Jesenicku. Přestože ani nemá řidičský průkaz, silně opilý ukradl...

Lázně v Lipové míří do konkurzu, spolumajitelka stále odmítá prodej

Lázně Dolní Lipová

Směr ke konkurzu, který může znamenat definitivní konec klenotu s téměř dvousetletou historií, nabraly zkrachovalé...

Do chráněné oblasti u Petrových kamenů vyrazí dřevorubci, vykácejí kleče

Ochranáři v Jeseníkách už delší dobu prosazují vykácení kleče (snímek z roku...

Do míst, kam v Jeseníkách kvůli vzácným druhům živočichů i rostlin nesmí chodit turisté, vyrazí dřevorubci s motorovými...

Najdete na iDNES.cz