Záhrobská přivezla 22 zavazadel, na letišti ji čekal malý náklaďák

11 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Zavazadla měla očíslovaná od jedničky až po dvaadvacítku; mezi kufry ostatních pasažérů se na pásu v letištní hale vezly vaky s lyžemi, slalomovými tyčemi, masážní i servisní stůl. Tak do olympijského Vancouveru dorazila další z českých medailových nadějí, sjezdařka Šárka Záhrobská.

"Každý kus musí mít své číslo, jinak bychom to poztráceli," řekla nejlepší česká lyžařka, kterou na cestě doprovázel tříčlenný tým spolupracovníků.

Záhrobská posledních pět dnů trénovala na svazích v Nakisce nedaleko Calgary, takže měla za sebou jen krátký let.

A dorazila ve výborné náladě. "Vezu si dobrou formu, těším se na další trénink. Doufám, že v neděli při superkombinaci bude hezké počasí," usmívala se.

Pohoda by měla vydržet i nadále, dnes lyžařka oslaví 25. narozeniny.

"Bude to aktivní oslava. Na programu je trénink na sjezd a na nic jiného asi nebude čas," poznamenala.

Ve Vancouveru na Záhrobskou čekala zpráva o zranění největší favoritky sjezdařských závodů Američanky Vonnové. "Snad to nebude nic vážného. Lindsey je velká bojovnice a jistě udělá všechno pro to, aby mohla naplno závodit," odtušila Záhrobská.

Sama se cítí i po zdravotní stránce zcela v pořádku. "Jsem zdravá jako řípa," řekla a dodala, že i aklimatizaci v Kanadě už úspěšně zvládla. "Pět dnů jsem se budila v noci, ale teď už se cítím opravdu fit."

V Nakisce trénovala mezinárodní společnost

Majitelka kompletní medailové sady ze slalomů na světových šampionátech se v posledních dnech zaměřila především na slalom, další dva tréninky věnovala i rychlostním disciplínám. "Jen obří slalom jsem zatím vynechala, tomu se budu věnovat až příští týden."

Na svazích v Nakisce trénovaly i další týmy. Francouzi, Italové, Kanadané i Kanaďanky, Švýcarky... Pro zpestření přípravy si Záhrobská občas se soupeřkami i zatrénovala.

Zprávy

ve vašem mobilu

Čerstvé informace z her ve Vancouveru najdete ve svém mobilu. SMS a MMS si objednejte ZDE.

Na m.idnes.cz/vancouver poběží zpravodajství pro mobilní prohlížeče. Ráno si můžete zkontrolovat noční výsledky, cestou do práce vám neuteče ani minuta z on-line reportáží.

Více ZDE.

"Podmínky jsme měli výborné. Vyšlo nám počasí a místo obvyklých třicetistupňových mrazů tam bylo jen minus deset," řekla Záhrobská.

Před letištěm ve Vancouveru na ni včera po poledni místního času čekal malý náklaďák, který kompletní výbavu převezl do Whistleru, dějiště lyžařských soutěží. "Po kombinaci sice máme v plánu návrat do Nakisky, ale při tom počasí, jaké tady je, se může stát, že se bude měnit program, a tak jsme si radši vzali všechno s sebou," vysvětlila.

Na zítřejším slavnostním zahájení asi Šárku Záhrobskou neuvidíme, i když úplně to nevyloučila.

"Teprve si musíme sednout nad plán," říkala na letišti a když se dozvěděla, že českou vlajku ponese hokejista Jaromír Jágr, souhlasně pokyvovala. "Je to dobrá volba."

Další z rubriky

Rodina zesnulého sáňkaře dostane peníze z pojistky organizátorů OH

ROZLOUČENÍ. Sestra oplakává svého bratra Nodara Kumaritašviliho, který se zabil při sáňkařském tréninku na olympiádě ve Vancouveru.

VIDEO Rodina tragicky zesnulého gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho dostane finanční pomoc od...

Hráli jste o oficiální publikaci o olympiádě ve Vancouveru

Martina Sáblíková na obalu knihy "Vancouver 2010"

Hráli jste o oficiální knihu Českého olympijského výboru o zimních olympijských hrách ve...

Hektický den Sáblíkové: křest knihy, autogramiády i koncert na náměstí

Martina Sáblíková s politikem Pavlem Bémem (vpravo) při oslavě olympioniků z Vancouveru na Václavském náměstí.

VIDEO Křest nové knihy, autogramiáda, bleskový přesun, koncert na Václavském náměstí, další podpisy pro...

Najdete na iDNES.cz