V nominaci Slovenska pro Turín je i Lašák

22 2005
Bratislava - Pardubický gólman Ján Lašák nechybí v nominaci Slovenska pro zimní olympijské hry v Turíně, která byla oznámena ve čtvrtek, stejně jako složení českého týmu. Ve výběru jsou všechny hvězdy kromě Žigmunda Pálffyho, který se už s reprezentací rozloučil. Kromě hokejistů z NHL povolali Slováci pět hráčů působících v Evropě.

Kromě již zmíněného Jána Lašáka je to další brankář Karol Križan ze švédského MODO, dále obránce Martin Štrbák z CSKA Moskva a útočníci Ľuboš Bartečko ze švédské Luley a Richard Kapúš z ruského Novokuzněcku.

Narozdíl od Čechů uveřejnili Slováci i jména tří náhradníků. Mezi nimi je i talentovaný slávistický bek Dominik Graňák, dále Ronald Petrovický z Atlanty a Branko Radivojevič z Philadelphie.

Výběr Slovenska bude jako obvykle silný. Obraně bude stát na obrovitém Chárovi z Ottawy a na Ľubomíru Višňovském z Los Angeles.

Ale slovenské výběry, to je hlavně ofenzívní síla. Jména jako Pavol Demitra, Marián Gáborík, Marián Hossa, Miroslav Šatan, Richard Zedník a další vzbuzují respekt soupeřů.

Ani Slováci nezapomněli na nastupující generaci. Důkazem toho je nominace mladého brankáře Petera Budaje z Colorada, obránců Jurčiny z Bostonu a Meszároše z Ottawy. V útoku dostali důvěru produktivní Marek Svatoš z Colorada a Marcel Hossa z New York Rangers.

Slovensko se v základní skupině B utká postupně s Ruskem, Lotyšskem, výběrem USA, Kazachstánem a nakonec změří svěřenci trenéra Františka Hossy síly s výběrem Švédska.

Nominace Slovenska na ZOH
Brankáři: Ján Lašák (Pardubice, ČR), Karol Križan (MODO Hockey, Švéd.), Peter Budaj (Colorado, NHL)
Obránci: Zdeno Chára (Ottawa, NHL), Martin Štrbák (CSKA Moskva, Rus.), Ivan Majeský (Washington, NHL), Andrej Meszároš (Ottawa, NHL), Radoslav Suchý (Columbus, NHL), Ľubomír Višňovský (Los Angeles, NHL), Milan Jurčina (Boston/Providence, NHL/AHL)
Útočníci: Marián Gáborík (Minnesota, NHL), Richard Zedník (Montreal, NHL), Jozef Stümpel (Florida, NHL), Miroslav Šatan (New York Islanders, NHL), Ľuboš Bartečko (Lulea, Švéd.), Marcel Hossa (New York Rangers, NHL), Pavol Demitra (Los Angeles, NHL), Ladislav Nagy (Phoenix, NHL), Michal Handzuš (Philadelphia, NHL), Marek Svatoš (Colorado, NHL), Peter Bondra (Atlanta, NHL), Marián Hossa (Atlanta, NHL), Richard Kapuš (Novokuzneck, Rus.)

Náhradníci: Dominik Graňák (Slavia Praha, ČR), Ronald Petrovický (Atlanta, NHL), Branko Radivojevič (Philadelphia, NHL).

Nominaci Česka najdete ZDE

Autoři:

Nejčtenější

Další z rubriky

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla


Stockholm Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním...

Zákazníkem zlaté Kateřiny N.


Šumavským Zadovem se klikatí mrazem poničená cesta. Vede nahoru na Churáňov a vy cestou míjíte...

Na 80 procent skončím, oznámil Frühauf

Kateřina Neumannová, Stanislav Frühauf

Zadov Ukončí běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová spolupráci se svým celoživotním koučem? Stanislav...

Najdete na iDNES.cz