Doporučujeme

Navková a Kostomarov udrželi náskok

• 1
Turín - Krasobruslařská zlatá jízda ruských borců na zimních olympijských hrách v Turíně pokračuje. Soutěž tanečních párů v Turíně vyhráli Taťjana Navková a Roman Kostomarov. Úřadující mistři světa ve volném tanci potvrdili vedení z předchozích částí soutěže a o více než čtyři body porazili Američany Tanith Belbinovou a Benjamina Agosta.

Třetí skončili ukrajinští manželé Jelena Grušinová a Ruslan Gončarov.

Navková s Kostomarovem nadchli publikum v hale Palavela svým ztvárněním Bizetovy Carmen, kterému nechybělo nasazení ani vyjádření emocí.

V nejobtížnější jízdě večera sice partner drobně zakolísal při zvedání se z nízké polohy při zvedané figuře, ale ruští krasobruslaři potvrdili roli favoritů a získali pro velmoc tohoto sportu třetí turínské zlato.

Sbírku může zkompletovat Irina Slucká, která je jednoznačnou favoritkou soutěže žen.

Stejně jako na loňském mistrovství světa v Moskvě skončili stříbrní Američané Belbinová a Agosto. Před rokem si ještě mysleli, že v Turíně kvůli kanadskému původu partnerky startovat nebudou, ale Belbinová na poslední chvíli dostala americké občanství a mohla se soutěže pod pěti kruhy zúčastnit.

Jednadvacetiletá krasobruslařka zakolísala při jedné ze sólových otoček, kdy se špičkou volné nohy dotkla ledu, ale nejlepší zámořští krasobruslaři druhou pozici uhájili.

O třetí místo museli tvrdě bojovat Grušinová s Gončarovem, kteří byli na bronzové pozici už po originálním tanci a předvedli třetí nejlepší volný tanec. V poslední části soutěže porazili i Belbinovou s Agostem, ale ze čtvrté pozice na ně dotírali Isabelle Delobelová a Olivier Schoenfelder. Francouzský pár předvedl druhý nejlepší volný tanec a na medaili nakonec ztratil jen 1,57 bodu.

Medailové sny domácích fanoušků nedokázali splnit Barbara Fusarová-Poliová a Maurizio Margaglio. Po pokaženém originálním tanci byli až sedmí a dnešní výkon je vynesl jen o příčku výš. Po nejlepším povinném tanci tak při svém návratu na amatérský led zažili zklamání.

Výsledky - taneční páry:
1. Navková, Kostomarov (Rus.) 200,64, 2. Belbinová, Agosto (USA) 196,06, 3. Grušinová, Gončarov (Ukr.) 195,85, 4. Delobelová, Schoenfelder (Fr.) 194,28, 5. Denkovová, Stavijski (Bul.) 189,53, 6. Fusarová-Poliová, Margaglio (It.) 183,46, 7.
Drobiazková, Vanagas (Lit.) 183,21, 8. Chaitová, Sachnovski (Izr.) 181,16, 9. Domninová, Šabalin (Rus.) 173,76, 10. Kerrová, Kerr (Brit.) 167,43.

Soutěž tanečních párů v Turíně vyhráli Taťjana Navková a Roman Kostomarov z Ruska.

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.