Doporučujeme

NA BEDNĚ. Český biatlonista Ondřej Moravec vybojoval stříbro ve stíhacím závodu...

NA BEDNĚ. Český biatlonista Ondřej Moravec vybojoval stříbro ve stíhacím závodu na 12,5 kilometru. (10. února 2014) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Biatlonové hody pokračují! Moravec získal ve stíhacím závodě stříbro

• 478
Laura (Od našich zpravodajů) - Český biatlon slaví druhou olympijskou medaili! Ondřej Moravec skončil druhý ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru a k Soukupovu sobotnímu bronzu přidal medaili ze stříbra. Na stupních vítězů ho obklopí Francouzi: vyhrál Martin Fourcade, třetí skončil Jean Guillaume Beatrix.

V dramatickém závodě plném zvratů udržovali české fanoušky v pozoru oba reprezentanti. První polovinu závodu jel v čelní skupině Soukup, který k čisté střelbě vleže přidal vysoké tempo běhu.

Také Moravec zvládl úvodní dvě položky čistě, ale střílel pomaleji a špička závodu mu utekla.

Třetí střelnice, první vstoje, však vrátila Moravce do hry. Osmý muž ze sobotního sprintu nechyboval, naopak muži z dosavadní vedoucí skupinky chybovali všichni. Soukup dokonce dvakrát, čímž z boje o medaile vypadl.

Rozhodla čtvrtá položka, na kterou přiběhl jako první Francouz Fourcade. Vedoucí muž Světového poháru shodil všechny terče, sebevědomě se otočil k divákům a zaťal pěst na oslavu vítězství. Byl si jistý zlatou medailí.

Druhý za Fourcadem vyběhl Moravec, který v závodě ani jednou nechyboval. Sedmnáct vteřin za lídrem, ale skoro se stejným náskokem před dalším Francouzem Beatrixem.

On-line

Stíhací závod v podrobné reportáži

V závěrečném kole tuto pozici udržel a do cíle dojel jako druhý. Po dvou čtvrtých místech na loňském MS slaví Moravec první velkou medaili z individuálního závodu v kariéře. Dosud vybojoval pouze bronz ve smíšené štafetě na šampionátu v Novém Městě na Moravě.

Soukup dvakrát chyboval i na poslední položce a nakonec obsadil až dvacáté místo. Třetí z českých reprezentantů, kteří se do stíhacího závodu nominovali, byl Michal Šlesingr, jenže ten se na start nepostavil.

V sobotním sprintu, který určil výchozí pozice do stíhačky, získal Jaroslav Soukup první olympijskou medaili v dějinách českého biatlonu. Ondřej Moravec teď české maximum ještě vylepšil.

Reprezentaci už schází jen poslední meta: olympijské zlato.

Zimní olympijské hry v Soči

Biatlon

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 33:48,6 (1 tr. okruh), 2. Moravec (ČR) -14,1 (0), 3. Beatrix (Fr.) -24,2 (1), 4. Björndalen (Nor.) -25,9 (3), 5. Usťugov (Rus.) -36,7 (1), 6. Schempp (Něm.) -39,1 (1), 7. Svendsen (Nor.) -40,2 (1), 8. Eder (Rak.) -40,3 (2), 9. Rastorgujevs (Lot.) -48,3 (1), 10. Landertinger (Rak.) -48,9 (3), ...20. Soukup -1:46,4 (4), Šlesingr (oba ČR) nestartoval.

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.