Doporučujeme

Oštěpařka Barbora Špotáková se svým talismanem Píďou se raduje z třetího místa,...

Oštěpařka Barbora Špotáková se svým talismanem Píďou se raduje z třetího místa, které vybojovala v olympijském finále. (19. srpna 2016) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

14. DEN OH: Špotáková má o dva centimetry bronz. Svoboda zatím sedmý

• 54
Předposledním pokusem vybojovala oštěpařka Špotáková olympijský bronz. Překážkářka Hejnová v cílové rovince o medaili přišla. Moderní pětibojař Svoboda je po šermu sedmý s minimálním odstupem na medaile.

Ze dvou atletických šancí je jedna medaile. Oštěpařka Barbora Špotáková o pouhé dva centimetry dosáhla na třetí místo a po dvou zlatech dosáhla v kariéře už na třetí olympijskou medaili (rozhovor).

Zuzaně Hejnové medailový útok nevyšel, ve finále na 400 metrů překážek prohrála finiš a zbylo na ni čtvrté místo (rozhovor).

On-line reportáž

Průběžné zprávy ze 14. dne her v Riu

Desetibojař Adam Sebastian Helcelet si v desetiboji zlepšil osobní rekord, ale na vytouženou první desítku to nestačilo, skončil dvanáctý. Daleko od postupových míst skončil v semifinále běhu na 1 500 metrů Jakub Holuša (atletické zpravodajství).

Zlatý medailista z londýnských her David Svoboda vstoupil do soutěže moderních pětibojařů solidně. V úvodní disciplíně vyhrál 21 ze 35 šermířských soubojů a figuruje na sedmém místě. Druhý český reprezentant Jan Kuf byl s 19 vyhranými duely třináctý (podrobnosti z pětiboje).

Mezi ženami je po kvalifikaci v šermu Barbora Kodedová na desátém místě (více o závodě pětibojařek).

Kanoista Martin Fuksa jel po známých strastech s (ne)postupem na dvousetmetrové trati pouze finále B, které těsně vyhrál a celkově skončil devátý. Zlato získal Jurij Čeban z Ukrajiny, který při středeční revizi výsledků ve finále A nahradil českého kanoistu.

V B-finále deblkajaků na 1000 metrů skončili Daniel Havel s Janem Štěrbou na posledním místě a celkově obsadili 12. místo. Na vině byla nevolnost, která stále sužuje Havla (o rychlostní kanoistice čtěte ZDE).

Druhý den golfového turnaje odehrála Klára Spilková, jenže průběžné 51. místo z 60 účastnic nevylepšila. Pořadím se ještě propadla o další příčku (více zde).

Velkou olympijskou premiéru zažila zápasnice Adéla Hanzlíčková. V kategorii do 63 kilogramů ve volném stylu nastoupila do souboje se Švédkou Johanssonovou jako historicky první česká zápasnice na olympiádě. Duel se jí ovšem vůbec nepovedl a z turnaje rychle vypadla. „To jsem nebyla já,“ slzela Hanzlíčková po neúspěšném boji (více čtěte zde).

Výsledky českých sportovců

ATLETIKA: oštěp - ženy, finále: Barbora Špotáková - 3. místo.
400 m př. - ženy, finále: Zuzana Hejnová - 4. místo. Desetiboj - muži: Adam Sebastian Helcelet - 12. místo, Jiří Sýkora - 26. místo. 1 500 m - muži, semifinále: Jakub Holuša - nepostoupil do finále. Koule - muži, kvalifikace: Tomáš Staněk - 20. místo, bez finále. Výška - ženy, kvalifikace: Michaela Hrubá - 18. místo, bez finále.

MODERNÍ PĚTIBOJ: individuální závod - ženy, kvalifikační kolo šermu: Barbora Kodedová - 10. místo. Individuální závod - muži, kvalifikační kolo šermu: David Svoboda - 7. místo, Jan Kuf - 13. místo

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: K2 1000 m - finále B: Daniel Havel, Jan Štěrba - 12. místo. C1 200 m - finále B: Martin Fuksa - 9. místo

GOLF: ženy - druhý den: Klára Spilková - 52. místo

ZÁPAS: ženy - volný styl do 65 kg, kvalifikace: Adéla Hanzlíčková - porážka v 1. kole

, ,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.