Zahajovací ceremoniál pekingských her může provázet déšť

Déšť v Pekingu - Déšť v Pekingu. | foto: Reuters

3 2008
Podle prognóz meteorologů může páteční zahajovací ceremoniál olympijských her provázet déšť. Na základě dat z předchozích let předpovídá místní stanice déšť na 41 procent. Nemělo by však jít o déšť silný a vytrvalý, ale spíše o drobnější mrholení.

V sobotu večer proběhla na zbrusu novém stadionu Ptačí hnízdo kostýmovaná zkouška. Ta vyvrcholila skutečným ohňostrojem, kterému přihlíželo 90 000 stavebních dělníků a tvůrců programu s rodinami.

Tříapůlhodinového ceremoniálu se zúčastnilo přes 10 000 aktérů přímo na ploše stadionu. Přítomno bylo i několik novinářů, ti však museli slíbit, že do pátečního zahájení nic nevyzradí.

Závěrečná generální zkouška ceremoniálu, který budou podle odhadů sledovat u televize čtyři miliardy diváků na celém světě, je naplánována na polovinu příštího týdne.

Organizátoři nepočítají, že by monstrózní program měly nějak zásadně ovlivnit případné srážky. Srpen je z dlouhodobého pohledu v Číně vrcholem období dešťů a předpovědi na dobu konání her se shodují v nadprůměrných teplotách a vysoké vlhkosti, která negativně ovlivňuje výkony sportovců.

Průměrná teplota by se měla pohybovat okolo 25 stupňů Celsia a výkyvy by měly být jen chvilkové. Spolupořadatelská města jako Šanghaj, Hongkong a Čching-tao ale mohou být zasažena tropickými bouřemi.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Najdete na iDNES.cz