Třicetiletý Chambers se u soudu marně snažil zvrátit zákaz, který někdejším uživatelům nedovolených podpůrných prostředků vystavuje Britský olympijský výbor (BOA): po odpykání trestu sice může závodit, ale už nikdy nesmí Velkou Británii reprezentovat na olympiádě.
Sprinter chtěl stop proměnit v nelegální pravidlo. Ale nakonec uznal: "Soudce rozhodl."
Před budovou soudu si promnul ruce, olízl rty a pak unikl houfu fotografů a reportérů úzkou uličkou.
Může to znamenat i konec jeho kariéry.
Nicméně třeba na halovém mistrovství světa získal letos na šedesátce stříbrnou medaili. I tam však – jako všichni usvědčení podvodníci – závodil pod úsečnými pohledy.
Aby si naklonil funkcionáře, ve spolupráci s Victorem Contem, šéfem laboratoře Balco, jež vyrobila THG, popsal svůj dopingový koktejl: THG, EPO, růstový hormon, inzulin, krém s testosteronem a epitestosteronem, modafinil a další.
Jenže soudce Colin Mackay se postavil na stranu BOA. V odůvodnění rozsudku mimo jiné uvedl, že Chambers by stejně měl jen malou šanci na zisk olympijské medaile.
"Jeho čas je konfrontován se skutečností, že v Pekingu bude devět jiných atletů, kteří letos zaběhli rychleji," uvedl soudce. Bylo by podle něj nespravedlivé neumožnit start některému ze sprinterů bez dopingové minulosti a Chambersova přítomnost by navíc narušila týmovou harmonii.
"V zájmu sportovců bude BOA nadále vysílat jasné a důležité zprávy, že nikdo usvědčený z vážného dopingového podvodu nebude mít tu čest nosit britský dres na olympijských hrách," uvedl Colin Moynihan, předseda Britského olympijského výboru.