Špotáková odletěla do Pekingu: Mám lepší formu než loni

Barbora Špotáková vyfasovala olympijskou tašku se symbolickým číslem 70 | foto: Ivana Roháčková

10 2008
Ve výborné náladě a s vědomím, že je na vrchol letošní sezony dobře připravena, odletěla do Pekingu Barbora Špotáková. Úřadující mistryně světa v hodu oštěpem má podle svých slov mnohem lepší formu než loni při svém triumfu na mistrovství světa v Ósace.

"Myslím si, že je to ještě lepší než loni, tak doufám, že to proměním. Zdravá jsem, to je to hlavní, a natrénovala jsem celkem dost. Z tohoto pohledu se nemám čeho bát," řekla dnes novinářům česká atletka.

Závěr přípravy strávila v Nymburku, kde pracovala především na technice. Zatím to nebylo úplně ideální, ale to podle ní vyplynulo především z únavy.

"S tím, jak se vyladí forma a odpočinu si, by měla přijít i ta technika," doufala Špotáková.

Na konci května v Zaragoze výkonem 69,15 metru vytvořila český rekord a její výkon je zároveň zatím nejdelším hodem aktuální sezony na světě. V Pekingu by Špotáková ráda hodila dál; jakoby symbolicky na olympiádu odjela s taškou s číslem sedmdesát.

"Úplně náhoda, že mě z nějakých 237 čísel potkalo zrovna číslo sedmdesát. To jsem se toho docela zalekla, i když samozřejmě taky příjemně," řekla sedmadvacetiletá závodnice, která na republikovém šampionátu v Táboře těsně přešlápla hod za sedmdesátimetrovou hranici.

Po nedávných návštěvách rodiny a přátel je už v pohodě, ale před dvěma týdny neměla dobrou náladu. "Ty poslední tréninkové dny před olympiádou jsou hrozně dlouhé a už vás to ani netěší. Vidíte, že už tam všichni jsou, a vy pořád trénujete tady doma, tak je to takové složitější," svěřila se.

Sledovala úspěchy českých reprezentantů v Pekingu, kde střelci Kateřina Emmons a David Kostelecký během víkendu vybojovali zlaté medaile. "Je to senzační. Ale já mám takové pořekadlo 'Hlavně nepřepálit začátek' a říkám si, jestli tohle není takový přepálený začátek. Doufám že ne," komentovala Špotáková triumfy svých krajanů.

Navíc je ráda, že se nebude čekat na zlatý úspěch až na samý závěr olympijského programu, kdy by se mohla ocitnout v pozici poslední naděje.

"Kdyby se čekalo až někdy na konec, tak by ta nervozita v týmu byla určitě větší. Střelci odvedli skvělou práci a doufám, že ostatní sportovci na to navážou," uvedla.

Na olympiádě ji bude povzbuzovat přítel Lukáš, který bude bydlet v jednom z pekingských hotelů. "Možná to bude z tohoto pohledu složitější, ale zase to bude odvádět pozornost od mého závodění. Když člověk pořád myslí jenom na závody, tak se pak vyzávodí dopředu. Je perfektní, že se nám to podařilo zorganizovat," pochvalovala si Špotáková.

Vedle hledání nejlepší cesty do přítelova hotelu se bude v prvních dnech věnovat také tomu, aby si vyzvedla zlaté tretry od sponzora, v kterých by měla na olympiádě závodit.

Autoři: ,

Nejčtenější

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Další z rubriky

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Najdete na iDNES.cz