Doporučujeme

Česká biatlonistka Eva Puskarčíková ve štafetovém závodu na 4x6 kilometrů v...

Česká biatlonistka Eva Puskarčíková ve štafetovém závodu na 4x6 kilometrů v olympijském středisku Alpensia. (22. února 2018) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

14. DEN ZOH: Sdruženáři skončili sedmí, biatlonistky ve štafetě dvanácté

• 4
Biatlonistky 14. den zimních olympijských her v Pchjongčchangu ve štafetě neuspěly, po čtyřech trestných kolech dojely dvanácté. Skikrosařka Kučerová postoupila do vyřazovacích jízd. Čeští sdruženáři byli v soutěži družstev sedmí. Pauláthová skončila v superkombinaci sedmnáctá, čtyři čeští slalomáři nedokončili první kolo. Hokejový turnaj žen vyhrály po 20 letech Američanky.

Vrcholem čtrnáctého dne olympijského programu byla z českého pohledu štafeta biatlonistek. Češky ve složení Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Veronika Vítková v těžkých podmínkách a za silného větru bronz z her v Soči neobhájily (v závodě v Rusku dojely čtvrté, ale po dopingovém prohřešku domácích závodnic se posunuly na třetí příčku), po čtyřech trestných kolech dojely dvanácté. Zlato získalo Bělorusko, druhé dojelo kvarteto Švédska a třetí Francie. (Podrobné zpravodajství)

Kateřina Pauláthová byla po kombinačním sjezdu na dvacáté příčce a ve slalomu si ještě o tři místa polepšila. Závod vyšel švýcarským lyžařkám: triumfovala Michelle Gisinová a bronz získala Wendy Holdenerová. Z ostře sledovaných Američanek uspěla Mikaela Shiffrinová, která brala stříbro.  Lindsey Vonnová ovládla sjezdovou část, ale slalom nedokončila. (Další podrobnosti)

Olympijský slalom se nevydařil favoritům. Rakušan Hirscher vypadl už v prvním kole, Nor Kristoffersen průběžně vedl, ale nedokončil druhou jízdu. Nejstarším vítězem slalomu v historii ZOH se tak stal pětatřicetiletý André Myhrer ze Švédska.

Češi propadli. Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Zabystřan i Adam Kotzmann nedokončili po chybách  úvodní jízdy. (Více o závodu zde

Český tým sdruženářů ve složení Lukáš Daněk, Miroslav Dvořák, Ondřej Pažout a Tomáš Portyk obsadil ve skokanské části šestou příčku a v běhu na 4x5 kilometrů si o příčku pohoršil na konečné sedmé místo.

Svoji olympijskou dominanci potvrdili v Pchjongčchangu suverénní Němci, kteří po dvou individuálních triumfech přidali i třetí zlato. Druzí skončili norští obhájci triumfu, třetí Rakušané získali stejně jako vítězové v soutěži družstev v severské kombinaci medaili na pátých hrách po sobě. (Více o závodu zde)

Nikol Kučerová, jediná česká reprezentantka na startu, zajela v kvalifikaci skikrosařek 13. nejrychlejší čas a postoupila do vyřazovacích jízd, které jsou na programu v pátek. (Více čtěte zde)

Hokejový turnaj žen vyhrály Američanky, které slaví první zlato po dvaceti letech. Ve finále porazily Kanadu 3:2 v samostatných nájezdech. (Podrobnosti)

Olympijskou vítězkou při premiéře snowboardové disciplíny Big Air se stala Rakušanka Anna Gasserová. O zlatu rozhodla ve třetí jízdě, kde připravila o vítězný double Američanku Jamie Andersonovou, která už v Pchjongčchangu ovládla slopestyle. (Více čtěte zde)

Rychlobruslaři na krátké dráze bojovali o tři sady medailí a o největší senzaci se postarali Maďaři ve štafetě na pět kilometrů, v níž získali pro svou zemi historicky první olympijské zlato. Pětistovku mužů vyhrál Číňan Wu Ta-ťing, na dvojnásobné trati žen triumfovala Nizozemka Suzanne Schultingová. (Další informace)

Důležité momenty dne

Akrobatické lyžování, ženy skikros - kvalifikace: 13. Kučerová, postupuje - podrobnosti
Alpské lyžování, muži slalom: Berndt, Forejtek, Zabystřan, Kotzmann nedokončili - podrobnosti
Alpské lyžování, ženy superkombinace: 17. Pauláthová - podrobnosti
Severská kombinace, 4 x 5 km: 7. Daněk, Pažout, Dvořák, Portyk - podrobnosti
Biatlon - ženy štafeta 4x6 km: 12. Puskarčíková, Jislová, Davidová, Vítková - podrobnosti

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.