Olympijské medaile na stovce? Jen za časy pod 9,80 vteřiny, míní Gay

19 2012
Světový rekord zřejmě nepadne, ale na olympijskou medaili bude potřeba v Londýně zvládnout stovku pod 9,80 sekundy. Tak to vidí jeden ze spolufavoritů nejkratšího sprintu - americký exmistr světa Tyson Gay.

"Jsem přesvědčený o tom, že na pouhý zisk medaile bude třeba běžet 9,7," řekl Gay agentuře Reuters v Monaku, dějišti pátečního mítinku Diamantové ligy, kde poběží štafetu. "A je šílené pomyšlení, že je to v možnostech hned čtyř nebo pěti lidí," dodal devětadvacetiletý Američan.

V konkurenci jamajských hvězd světového rekordmana Usaina Bolta (9,58), letošního lídra tabulek Yohana Blakea (9,75) a bývalého světového rekordmana Asafy Powella (9,72) a také vítěze americké kvalifikace Justina Gatlina (9,80) proto očekává superrychlý závod. Sám má osobní rekord 9,69, byť už z roku 2009; letos běžel nejlépe 9,86.

Na olympijských hrách dosud čas pod 9,80 zaběhl pouze Bolt, který před čtyřmi lety v Pekingu vytvořil tehdejší světový rekord 9,69. Na zisk olympijského zlata v Londýně bude podle Gaye nutné takový čas minimálně zopakovat. "Jsem přesvědčený, že je v mých silách běžet pod 9,70. A nemyslím si, že mám na výběr (pokud chci zvítězit)," uvedl Gay.

Trojnásobný mistr světa z Ósaky 2007 ještě nemá ve sbírce žádnou olympijskou medaili. V Pekingu jej limitovalo zranění z národní kvalifikace. "Tahle medaile je ten chybějící kousek. Jsem si jistý, že ji mohu získat," dodal.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Na olympiádě pracovala zadarmo. Odvezla si písek i odznáček ze Samoy

DOBROVOLNICE. Na olympiádě v Londýně pracovala jako dobrovolnice i česká

Games Makers. Ti, kteří dělají hry. Bez nich by nedávno skončené olympijské hry v Londýně nebyly...

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

Najdete na iDNES.cz