Švehla sní o medaili, ale bojí se horka

3 2004
Praha - Na loňském mistrovství světa skončil čtvrtý, na dubnovém evropském šampionátu ve švédské Haparandě třetí. Český zápasník Petr Švehla sní, že při ideální formě bude o další medaili bojovat i na olympijských hrách. "Každý má před cestou do Atén sen. Z dvaadvaceti nominovaných může vyhrát patnáct lidí," říká zápasník pražského Olympu.

Příprava se povedla, poslední dny před odletem prožije Petr Švehla ve sportovním středisku v Nymburce, kde doladí formu.

"Dva týdny jsme byli v maďarské Tatě, skvělý kemp se spoustou sparingů a silných soupeřů se uskutečnil v Polsku. Týden jsme teď byli i v Praze," přibližuje program posledních týdnů borec váhové kategorie do 55 kilogramů.

Trochu ho přibrzdily potíže s nataženou šlachou na noze, naštěstí se v posledních dnech už cítí fajn. "Odlétáme už 18. srpna. Hodně budeme pracovat na taktice a na úpravě váhy. Mohl bych s ní mít v Aténách potíže. Do Řecka pojedu s třemi kily navíc, budu muset shazovat a dost málo pít. Snad všechno zvládnu," doufá. V hale by mu teplé řecké klima vadit nemělo, je klimatizovaná.

Zatímco ostatní zápasníci si olympijské prostředí už vyzkoušeli, Švehlu čeká při olympijské misi premiéra. "Na předolympijský turnaj jsme nejeli. Upřednostnili jsme akce, které byly blíž."

Rád by dopadl lépe než v Sydney, kde skončil před čtyřmi roky šestnáctý. "Oba zápasy jsem prohrál. Teď chci ukázat víc. Rozhodne forma, upravení váhy i los. Pokusím se postoupit ze skupiny a pak se uvidí. Je to sport," dodal dvaatřicetiletý svěřenec trenéra Ervína Vargy.

Spolu s Petrem Švehlou pojede na olympijské hry i další český zápasník David Vála, který se představí ve váhové kategorii do 130 kilogramů.

Autor:

Nejčtenější

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz