Porouchala se mi hlava, říká Januš

19 2004
Atény - Střelci Miroslav Januš a Tomáš Caknakis nepostoupili na olympijských hrách v Aténách v disciplíně střelba na běžící terč do finále, kam se kvalifikovalo šest nejlepších z devatenáctičlenného pole. Caknakis skončil v kvalifikaci sedmnáctý, držitel bronzové medaile z Atlanty Januš patnáctý.

Oběma reprezentantům se nepovedla již středeční část na takzvaných pomalých bězích, zlepšení nedosáhli ani ve čtvrtečním druhém dílu.

"Vůbec nevím, jak se to mohlo stát. Zatím to nechám být, je to příliš čerstvé. Počkám pár dní, až se v tom začnu šťourat," řekl Januš.

Na velkých závodech se mu nic podobného ještě nestalo. "Někdy samozřejmě dojde k selhání, ale ne takhle," přemítal. Atmosféře olympiády prý nepodlehl. "Jsem zkušený závodník. Prostě se mi nějak porouchala hlava," povídal.

Kvalifikaci ozdobil světovým rekordem Němec Manfred Kurzer. Ten z šesti set možných bodů ztratil jen deset a o dva body překonal dosavadní nejlepší výkon Číňana Ling Jang z roku 2002. Dvojnásobný mistr světa zároveň stanovil závěrečný olympijský rekord, pod pěti kruhy se totiž závodí na běžícím terči naposledy.

Dvaatřicetiletý Januš, jenž letos právě v Aténách vyhrál závod Světového poháru, nabral velkou ztrátu již v první polovině kvalifikace. Po středě mu patřilo ziskem 283 bodů šestnácté místo. Dnes si ještě o dva body pohoršil a celkově nasbíral 564
bodů.

Mladému Caknakisovi se středeční díl kvalifikace vydařil jen o málo lépe než jeho zkušenému kolegovi, díky 284 bodům byl čtrnáctý. Ani jemu se však dnes nepodařilo zlepšit. Naopak, nastřílel ještě o osm bodů méně a po zisku 560 bodů skončil na
třetím místě od konce startovního pole.

Finále běžícího terče je na programu ve čtvrtek v 11:30 SELČ.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Najdete na iDNES.cz