Jak se žije v pokoji medailistek

19 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Pokoj, který obývají v olympijské vesnici Kateřina Kůrková a Lenka Hyková, je magický. Pouze on je zatím medailový. "Kdo chce medaili, může se u nás vyspat. Já mu to klidně dovolím," směje se Hyková. Obě střelkyně se většinou potkávají jen večer, mají na hrách jiný program.

"A každá je jiná," říká šéf reprezentace Vladislav Šaňák. "Lenka je mírná, hodná, introvert. A občas tvrdohlavá. Katka? Víc extrovert, na veřejnosti sebevědomá. Její sebevědomí zatím Lence chybí."

Kůrková chce být fyzioterapeutkou. Hyková, která na střední škole vystudovala management, má jiný sen: "Mít hospůdku s kirgyzskými specialitami."

Společně sdílí zálibu v talismanech. Hyková si jich do Atén přivezla celou armádu. "Léčivé kamínky od kamarádky, podkovu od taťky, buddhistické korálky od pana Kůrky a zlatou kliku, kterou mi v práci vyleštila zubařským náčiním mamka," vypočítává.

Bronzová medaile Kůrkové ležela od soboty na nočním stolku. V úterý si ji Hyková prohlížela, ale neřekla: "Chci taky takovou." Kamarádka ji přesto nabádala: "Máš na to. Jsi dobrá střelkyně. Všechny nervy hoď za hlavu."

Ve středu si Hyková na svůj noční stolek vystavila vlastní medaili. Ještě cennější, stříbrnou. Na tahu je Kůrková. V pátek střílí z malorážky na 3x20 ran. Zlato ještě na pokoji chybí.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz