Čeští tenisté zamíří na centrální kurt

14 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jachtařka Šmídová, tenista Novák, plavci Hlaváčková se Svobodou, stolní tenista Korbel, to jsou asi nejznámější jména ze šestadvacet českých sportovců, kteří se v neděli zapojí do olympijských soutěží. Zajímavé budou zejména soutěže tenistů, jež těžký los a atraktivní jména soupeřů vyhnaly dokonce ke dvěma zápasům na centrální kurt.

Pokud se neprotáhnou předchozí zápasy, nastoupí přesně v 16 hodin středoevropského letního času na ústřední dvorec Barbora Strýcová k utkání se světovou jedničkou Justine Heninovou-Hardenneovou. Hned v dalším duelu vyzve Jiří Novák čtvrtého nasazeného Tima Henmana z Británie.

Českou příchuť bude mít vlastně celý odpolední program na centrálním kurtu v areálu Olympic Tennis Centre, protože po dvou reprezentantech se zde na závěr představí Čechoameričanka Martina Navrátilová.

Strýcovou čeká ještě další nedělní utkání s nejvýše nasazenými protivníky. Společně s Libuší Průšovou sehraje na kurtu číslo dvě třetí odpolední zápas proti ukrajinské dvojici Kuzněcovová - Lichovcevová.

Už v osm hodin ráno začíná soutěžit na střelnici Markopoulo Lenka Hyková se vzduchovou pistolí. O půlhodiny později pojedou na veslařském kanálu rozjížďku skifaři lehké váhy Maleček s Vabrouškem. Stejnou trať dopoledne projede i česká párová čtyřka.

V plaveckém bazénu budou o postupy bojovat znakařka Ilona Hlaváčková, vlajkonoš české výpravy kraulař Květoslav Svoboda a 400 m volným stylem poplave Kristina Kyněrová.

Do mořských vln poprvé vypluje medailová naděje Lenka Šmídová v jachtařské třídě Evropa. První dvě jízdy čekají také její kolegy Tomáše Malinu (Mistral) a Martina Trčku (Laser). Další jachtař Michal Maier (Finn) absolvuje už svoji třetí a čtvrtou rozplavbu.

Nedaleko od plachetnic v písku na pobřeží nastoupí v 10 hodin dvojice plážových volejbalistek Eva Celbová se Soňou Novákovou k úvodnímu utkání ve skupině. Výsledek zápasu s rovnocennými soupeřkami Leenstrovou a Kadijkovou z Nizozemska může být klíčový pro postupové vyhlídky.

Kolem poledne se v chládku haly Galatsi představí všichni čtyři čeští stolní tenisté. Nejprve v 10.45 nastoupí Korbel s Výborným proti soupeřům z Demokratické republiky Kongo Babunguovi a Luyindulovi, ve 12.15 se Štrbíková a Vachovcová postaví brazilským soupeřkám Nonakaové a Silvě Santos.

Den po Svoradovi a spol. zamíří do ulic Atén k silničnímu závodu cyklistky. Lada Kozlíková a Martina Růžičková se postaví na start ve 14 hodin. O dvě hodiny později čekají první kvalifikační cviky sportovní gymnastku Jana Komrskovou.

Už v devět hodin ráno se poprvé představí také Jaroslav Hatla. Se svým koněm, jenž se jmenuje Kyrenejennalla's Boy, vstoupí do závodu v jezdecké všestrannosti.

Autor:

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz