Argentincům chybí doklady k lodím

8 2004
Praha - Argentinští veslaři jsou v Aténách stále na suchu, nemají totiž lodě, byť ty už před půldruhým měsícem vyrazily po moři z Buenos Aires. Jejich funkcionáře ale nemají v ruce dokumenty, aby je mohli převzít. "Další den uběhl jako voda a my pořád nemůžeme veslovat," citoval argentinský list Clarin jednoho z naštvané pětice reprezentantů, kteří dorazili do řecké metropole už v úterý.

Řekové začali kupovat olympijské lístky
Řekové proslulí svým zlozvykem nechávat všechno na poslední chvíli začali necelý týden před začátkem olympiády skupovat vstupenky ve velkém. Pořadatelé prodali za poslední tři dny 150 tisíc lístků, a tak věří, že se jim podaří splnit svůj cíl: z celkového počtu 5,2 milionu udat alespoň 3,4 miliony.  Podle agentury Reuters v neděli na prodejních místech v Řecku postávaly tisícovky lidí.

Mexické smolaře teď navíc okradli
Mexičtí novináři se v dějišti olympijských her dostali opakovaně do problémů. Nejnověji byli dva jejich fotoreportéři okradeni podvodníky, kteří se vydávali za bezpečnostní agenty. Reportéři stanice Azteca TV vyčíslili škodu na 1700 eur.  Před několika dny měli potíže jiní dva zaměstnanci mexické televize, které zbili členové pobřežní hlídky v Pireu, když pořizovali záběry v přísně střeženém přístavu. Později se jim dostalo omluvy. 

Irský vytrvalec Lombardo dopoval
Irskou výpravu zasáhla zpráva o dopingu vytrvalce Cathala Lombarda. Šampion země měl startovat v Aténách v bězích na pět a deset tisíc metrů, teď mu ale vystavil stop nález krevního prostředku EPO. V pondělí jej čeká výslech před národním olympijským výborem, potom se definitivně rozhodne, zda se bude moci postavit na start.
 
Triatlonistka Pilzová si zlomila ruku
Zlomený loket vyřadil z olympijské soutěže německou triatlonistku Christiane Pilzovou, jednu ze soupeřek Lenky Radové a Renaty Berkové. Bronzová medailistka z německého šampionátu upadla při cyklistickém tréninku a musela se podrobit operaci. Domácí svaz její místo neobsadí, protože žádná Němka už nesplnila nominační kritéria.
 
Organizátoři čelí podezření, že zvýhodnili politiky
Organizační výbor olympiády ATHOC odmítl obvinění, že by místním politikům a veřejně známým osobnostem poskytl zdarma vstupenky na aténské soutěže. "Způsob rozdělování vstupenek byl od samého počátku transparentní, zadarmo jsme nerozdali ani lístek," dušoval se mluvčí ATHOC Serafim Kotrosos. Připojil pouze, že na důkaz vděčnosti bylo rozhodnuto nabídnout členům řeckého parlamentu, politických stran a osobnostem veřejného života přednostní nákup některých vstupenek.
 
Vlajkonoškou Maroka bude atletka Bidouaneová
Marockou vlajku ponese při slavnostním zahájení Nezha Bidouaneová, dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek, jež se letos vrací na atletickou dráhu po mateřské a zdravotní pauze. Světová šampionka z let 1997 a 2001 a bronzová medailistka z předchozí olympiády v Sydney dostala přednost i před čtyřnásobným mistrem světa v běhu na 1500 metrů Hichamem El Guerroujem.

Autoři: ,

Nejčtenější

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz