Sagem my-X5 - fotogalerie barevného displeje

  • 116
Barevný displej Sagemu X5 sice podporuje jen 256 barev, přesto rozhodně nepatří mezi nejhorší. Má dobrý kontrast a podsvícený je perfektně čitelný. Podívejte se na 60 detailních fotografií jeho displeje.

Model X5 (X5d - s podporou dat) je prvním telefonem Sagemu s barevným displejem a nutno podotknout, že povedeným. Recenzi tohoto telefonu si můžete přečíst v první části článku, nyní vám nabídneme 60 detailních fotografií jeho barevného displeje. Displej Sagemu my-X5 podporuje 256 barev, čímž se zařazuje po bok Sony Ericssonu T68(i), T300, Philipsu Fisio 820, nebo Siemensu S55. Subjektivně se nám zdá z výše uvedené pětice telefonů nejpovedenější právě displej Sagemu, který má vcelku přirozené barvy, dobrý kontrast a při podsvícení je velmi dobře čitelný. Je zbytečné připomínat, že při zhasnutém podsvícení toho moc neuvidíte, ale i v tomto případě Sagem své přímé konkurenty subjektivně poráží. Na druhou stranu, displeje s podporou 4 096 barev, které nabízejí třeba nové Nokie, nebo Motorola T720 jsou lepší, a to ani nemluvíme o displejích korejských telefonů - a to nejlépe těch aktivních (TFT).   

 

Na prvních třech obrázcích je zobrazen displej v pohotovostním režimu. Na druhém a třetím si můžete všimnout ve spodní části displeje dvou položek menu telefonu. Sagem totiž dokáže listovat vybranými položkami menu i v pohotovostním režimu, bez nutnosti vstoupit do hlavního menu telefonu. Tři příklady hlavního menu přístroje si pak můžete prohlédnou na posledních třech obrázcích.

 

Dalších šest fotografií zobrazuje další hlavní položky menu. Aktuální položka je zobrazena vpravo velkou ikonou, v levé části displeje pak vidíte i ikony položky předchozí a následující.

 

Na druhém a třetím obrázku je zobrazena situace při přímém vkládání telefonního čísla a při jeho vytáčení. Další tři obrázky ukazají hlouběji zanořené položky menu telefonu. Ty mohou vypadat buď jako hlavní menu (čtvrtý obrázek), nebo již budou jen textové a vertikálně řazené.

 

Dalších šest fotografií ukazuje výběr skupin volajících (celkem 11). Ke každé lze přiřadit ikonu, kterých v telefonu najdete opravdu velké množství. Vybrat samozřejmě můžete i libovolnou polyfonní melodii a popřípadě přidat i vibrační vyzvánění.

 

Práce s SMS zprávami je silnou stránkou Sagemu. Nejenom že má paměť na 100 zpráv, ale umí i text formátovat, či do něj vkládat melodie a obrázky (EMS). Počet řádků při čtení a psaní SMS zpráv závisí na zvoleném režimu funkce zoom. Při aktivovaném zoomu uvidíte řádky tři, při deaktivovaném necelé čtyři. Ten spodní je vždy trochu uřízlý.

 

I další fotografie ukazijí displej Sagemu X5 při práci s SMS zprávami, tentokrát možnosti formátování textu a vkládání obrázků.

 

Barevný displej by neměl význam bez spořičů a tapet displeje. V případě Sagemu si můžete vybrat i ze čtyř barevných schémat displeje.  

 

Sagem X5 nabízí dvě hry. To sice není moc, ale v obou případech se jedná sice o jednoduché, ale zábavné hry, které nabízejí hodně úrovní, takže jen tak neomrzí. V první hře uzavíráte odrážející se míček, dokud mu nezbude žádný prostor. Ta druhá je pak klasická "devítka", tedy srovnávání čísel do posloupnosti. Tato hra má i variantu, která je bližší puzzle.

 

Další sada obrázků zobrazuje nabídku menu volání a menu zabezpečení telefonu.

 

V poslední sadě obrázků je zobrazena nábídka menu příslušenství. Testovaný telefon byl Sagem X5d s podporou dat. U běžné verze X5 najdete jen WAPový prohlížeč, tato verze telefonu datové přenosy nepodporuje.

 

Screenshot z programu Sagem Wellphone, který najdete přímo u telefonu. Tento program vám umožní synchronizovat pomocí infraportu (kabel jsme neměli možnost otestovat) telefonní seznam, či můžete pomocí něj pracovat s SMS zprávami.

 

Program pro práci s obrázky a melodiemi sice v základním balení telefonu nenajdete, ale můžete si jej volně stáhnout ze stránek výrobce.

Recenzi Sagemu X5 najdete zde