Panasonic G 350-400 (recenze)

Recenze dvou telefonů Panasonic.

Panasonic G 350

Cena telefonu
Panasonic G 400
činí cca. 15 000 Kč včetně PDH

Panasonic G 350 stojí cca 13 000 Kč včetně DPH.

Model G 350 i G 400 je na trhu pomalu nahrazován modelem Panasonic G500, který nabízí za ceny o tři tisíce více, podstatně kvalitněji propracovaný design a poněkud srozumitelněji popsané klávesy.

Záruka je standardně jeden rok, na akublok pak půl roku.

Lze dokoupit nejrůznější hands-free kity, držáky, nabíječky a taštičky.

Ceník telefonů prodávaných firmami Eurotel a Paegas

Na obrázku je Panasonic G 350

Panasonic G 350 a G 400
  • Rozměry 142 x 49 x 29 mm
  • Váha 198 g
  • Plně alfanumerický prosvícený dvouřádkový display + informační ikonky.
  • Neustále je zobrazován stav signálu, baterie a číslo sítě.
  • Další ikonky signalizují telefonování (zvednuté sluchátko), rooming (trojúhelník), došlou zprávu (dopisní obálka).
  • modely G 350 a G 400 se liší pouze drobně deseignem, co se týká funkcí, jsou zcela totožné, jenom typ G 400 má možnost uložit do paměti stisknutím tlačítka MEMO až 20 vteřin hovoru, diktátu či poznámky.
  • S akumulátoren NiCD s kapacitou 580 mAH a napětím 4,8 V vydrží telefon v stand-by režimu 14 - 18 hod. a 60 - 110 min. hovoru. Na délce výdrže závisí teplota okolí. V nižších teplotách se doba výdrže zkracuje.
  • SIM karta plug-in, tj. malá, která se vkládá po odklopení akumulátoru do držáku, který pak kartu zajistí.
  • Anténa je teleskopická a na místech, kde je nízký signál tento efekt vynikne. Signál zvýší zhruba o jeden dílek.
  • CB MESSAGE = Nemám vyzkoušené, protože Eurotel ani Paegas tuhle službu neprovozují. Podle telefonu a manuálu by to však mělo fungovat.
  • Příjem a vysílání SMS zpráv.
  • Telefon umožňuje několik ochran: a) ochrana SIM karty PIN a PIN2 b) blokování telefonu (částečné, úplné, žádné) - částečné - umožňuje volat jen s tzv. FIXED DIAL seznamu, ve kterém se nastaví např. jen místní volání, nebo čísla začínající (dle svých nastavení) 621... 644 ... apod. c) úplné - umožňuje jen zvedat příchozí hovory, nikoli však telefonovat (po zadání svého nastaveného kódu se blokování zruší). Tím je zamezeno volání ve vaší nepřítomnosti těm osobám, kteří neznají kód.
  • PHONE BOOK (telefonní seznam) v přístroji obsahuje 100 míst pro uložení čísel a jmen + tkzv. FIXED DIAL, LAST CALL (indikace posledních 10 volaných čísel), RCVD CALL (indikace 5 zmeškaných hovorů, MEMO PAD (paměť na čísla uložená během hovoru).
  • Vyhledávání v seznamu podle čísel, nebo podle jmen, či jejich částí.
  • Telefon umožňuje využívat konferenční hovor, přijetí a záměnu dalšího příchozího hovoru při telefonování, jeho signalizaci slabým vyzváněním, CLI - identifikaci volajícího, blokování hovorů dle všech kritérií.
  • počítadlo hovorů: LAST CALL (poslední hovor) - patří jako podfunkce počítadla hovorů. Zobrazuje délku posledního hovoru ať se jedná o příchozí, nebo odchozí a zobrazuje provolanou částku. Počítadlo je čistě jen informační, protože načítá hovorné po 1 min. impulsech. Výsledná cena pak závisí na nastavení částky za impuls. ALL CALLS (všechny hovory) - zobrazuje odchozí i příchozí hovory v hod. a min.
  • automatické vyhledávání sítě, nebo tkzv. NET LIST, ve kterém si můžete nastavit pořadí registrace sítí, tzn. telefon se nejdříve neregistruje na vaši mateřskou síť, ale na tu, kterou jste si nastavili jako první. Pokud není dosažitelná žádná nastavená síť zaregistruje se v mateřské (Eurotel, Paegas).
  • umí 13 jazyků, ale ne však česky.
  • hlasitost vyzvánění lze nastavit do 5ti úrovní a ve třech druzích, které však zahrnují jenom pípání v různých intervalech, nikoliv melodie. U klávesnice lze vypnout její pípání
  • má funkci automatického vytáčení čísla, pokud je obsazeno
  • automatické přijetí hovoru po uričtém počtu zazvonění - nemám vyzkoušené, pravděpodobně funguje s hands-free soupravou

Mé poznatky:

Zarazilo mě, když jsem se podíval do paměti, kde je uloženo posledních 10 volaných čísel (LAST CALLS), že u některých čísel, které mám v seznamu nebylo zobrazeno jméno. Zjistil jsem, že pokud volám ze seznamu tak se jméno zobrazí, ale když volám číslo, které mám v seznamu ručně, jméno se nezobrazí. Něco podobné je u identifikace volajícího, nebo zmeškaných hovorů. U identifikace volajícího se zobrazí číslo, jde li o GSM číslo v mezinárodním formátu, NMT v národním formátu. Nehledě na to, že při příchozím voláním se zobrazuje na displayi číslo, které mám v seznamu, nezobrazí se jméno. Je to velká nevýhoda, protože kdo si má pamatovat lidi podle telefonního čísla. U zmeškaných hovorů je to úplně stejné jako u identifikace volajícího. Z toho jsem usoudil, že Panasonic neumí porovnávat příchozí i odchozí tel. čísla s tel. seznamem jako např. Dancall.

Indikace stavu vybití baterie nepatří u této značky mezi nejlepší. Nepříjemné je to, že při vybité baterii signalizuje při hovoru vybití silným pípáním, což je velice nepříjemné a nedovoluje komunikovat s protější tel. stanicí. Pokud se cca do 20 sec. telefon nepřipojí na napáječ, dojde k vypnutí přístroje.

Za tuto recenzi směřují naše díky k Hyper Space


Témata: panasonic, Panasonic, Recenze mobilních telefonů

Měny

Střední školy

Válka na Ukrajině

Termíny

Vláda

Témata

Nepřehlédněte