Legendární Jágr opět propaguje Huawei. Tentokrát hledá silné příběhy

  • 121
Hokejista Jaromír Jágr se opět stal tváří reklamy společnosti Huawei. Od začátku prosince běží televizní spot, ve kterém Jágr nepropaguje žádný konkrétní produkt, ale vyzývá, aby lidé věřili svým snům a nevzdávali se.

Huawei ústy Jaromíra Jágra tentokrát sází na emoce. Lidé se nemají vzdávat a bát pádů při cestě za svým snem. Trochu to evokuje situaci firmy na mezinárodních trzích, kde je Huawei pod silným tlakem amerických úřadů a v podstatě nemůže mimo domovskou Čínu prodávat nové modely.

Fotogalerie

V každém případě Huawei vytvořil speciální stránku, kde mohou lidé uvádět své příběhy, jak se jim přes překážky podařilo splnit svůj cíl. Lidé se mohou přihlásit i na motivační webinář, který vede cestovatel Michal Woroch, který je upoutaný na vozík. 

Jaromír Jágr se už objevil v několika kampaních české pobočky Huaweie. V roce 2016 propagoval model Huawei P9. Tehdy globálně Huawei využil spolupráce s hollywoodskou hvězdou Scarlett Johanssonovou a představitelem Supermana Henrym Cavillem, lokálně však spolupracoval s místními celebritami. V Česku s Jágrem, v Polsku pak v reklamě hrál fotbalista Robert Lewandowski. 

Kampaň byla úspěšná, i kvůli nechtěnému faux pas, kdy si Jaromír Jágr na svůj facebookový profil dal selfie pořízenou iPhonem, přestože propagoval konkurenční značku. Jágr následně vydal vyjádření a vlastně se tak o jeho spolupráci s Huaweiem dozvěděl skoro každý. 

Onu událost s iPhonem po dvou letech Huawei využil a opět najal Jaromíra Jágra, tentokrát pro kampaň na Huawei P20 Pro. Reklama je postavená na tom, že kontroluje Jágra, jestli opravdu používá telefon, který propaguje. V reklamě se slavný hokejista objevil s telefonem i ve vaně. 

Aktuální kampaň zahrnuje jak televizní spot, tak billboardy. Od příštího roku se hokejista objeví v reklamě i na sociálních sítích.