Fefík: Na stojáka

Fefík: Na stojáka | foto: Fefík

Dostavbě „Jedličkárny“ pomůžou The Tap Tap a černý humor à la Sorry

  • 2
Koncertem kapely The Tap Tap bude 19. března v galerii Atrium na Žižkově zahájena výstava vtipů o lidech s handicapem, jejichž autory jsou kreslíři známí především z časopisu Sorry. Patronem výstavy je spolupracovník The Tap Tap Xindl X.

"Všechny vystavené vtipy prošly tvrdou cenzurou členů The Tap Tap, nejtemnější odstín černé legrace je tedy testován přímo 'u zdroje'. Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem. Zároveň se jedná o první z koncertů celostátního turné nazvaného The Tap Tap načerno pořádaného na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol," říká kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

"Mám tu čest vyznamenat vás... A sakra stoupněte si když s vámi mluví generál!!"

"Vždycky, když si koupím Sorry, směju se tak, že kdybych mohla, tak tě kopnu," řekla mi kdysi kamarádka vozíčkářka. Na druhou stranu, nejenom mne, ale i ostatní kolegy z časopisu Sorry, kolikrát někdo osočil, že je náš humor bezcitně drsný, postrádající jakoukoliv empatii k postiženým. Snad proto často uvažuji, kde je ta pomyslná hranice mezi citlivým a bezcitným humorem, smíchem a výsměchem," říká Jiří Koštýř, jeden z kreslířů kultovního humoristického časopisu Sorry.

"Díky neobyčejným muzikantům z The Tap Tap, kteří nás přizvali na své načerněné turné, jsem zjistil, že ten náš bezcitný humor chápou i lidé citliví a dokonce se mu i smějou," dodává Koštýř. Kromě jeho vtipů bude na výstavách spojených s turné budou na turné k vidění také vtipy Marka Douši, Michala Hrdého, Karla Vrány, Lucie Seifertové alias Pančo, Marka Setíkovského (Setíka) či spoluzakladatele Sorry Fefíka.

The Tap Tap

The Tap Tap

Turné The Tap Tap načerno spojené s výstavou bude putovat po celé České republice, v plánu je momentálně zhruba 20 koncertů. Nejbližší potvrzené koncerty jsou v Plzni (3. května), Hradci Králové (14. května) a Chebu (24. května). Seznam koncertů bude průběžně aktualizován na zvláštních webových stránkách.

"Rádi bychom ukázali, že dostavba areálu Jedličkova ústavu a škol se netýká jen Pražáků. Skoro každý z minulých či současných členů The Tap Tap se narodil a vyrostl mimo hlavní město a do Prahy se vypravil hlavně kvůli lepším možnostem vzdělání, jež handicapovaným lidem nabízí především Jedličkův ústav. Každý z koncertů bude proto 'zaštiťovat' ten z členů naší kapely, který pochází buď přímo z daného města, nebo z jeho okolí," říká mluvčí a oblíbený moderátor The Tap Tap Ladislav Angelovič.