Bývalý zpěvák Blue Effectu a Synkop Oldřich Veselý vydává sólové album

  11:20aktualizováno  11:20
Výrazná osobnost moravského rocku, zpěvák, skladatel a hráč na klávesové nástroje Oldřich Veselý přichází s novým sólovým albem Restart. Natočil je se svou současnou kapelou €-band.

Oldřich Veselý: Restart (z obalu alba)

Albem Restart se vrací jméno Oldřicha Veselého na pulty obchodů s hudbou po mnoha letech. S kapelou €-band, kterou tvoří Pavel Bříza (bicí), Dalibor Dunovský (baskytara) a Petr Krkavec (kytary) osm let pouze koncertoval.

Oldřich Veselý

Brněnský rodák, na konci 60. let založil skupinu Great Music Faktory, v téže době se autorsky podílel na písních populárních Synkop 61, do nichž posléze nastoupil jako stálý člen. V roce 1976 přijal nabídku Radima Hladíka a přešel do Blue Effectu (hrajícího tehdy pod počeštěnými názvy Modrý Efekt resp. M. efekt). Jeho nejznámější písní z této etapy je úprava lidové písně Ej, padá, padá rosenka. Po čtyřech letech se Veselý vrátil k Synkopám, nyní už bez číselného označení a s artrockovým směrem tvorby. Po sametové revoluci založil soukromé nahrávací studio a věnoval se autorské a studiové kompoziční práci (hudba k filmům, divadelním představením či reklamám).

Deska obsahuje dvanáct nových skladeb a jednu bonusovou předělávku písně Malý Princ. Hudbu ke všem skladbám složil sám Oldřich Veselý, texty většinou pocházejí z pera Pavla Vrby, s nímž zpěvák spolupracuje už od 70. let, a dále od Ivana Huvara nebo Aleše Hrbka.

Brněnský skladatel a muzikant Oldřich Veselý

"Natáčení desky probíhalo zčásti v mém vlastním studiu v Brně a částečně na pražském Barrandově, ve studiu DISK. Zde se mimo jiné pořídila nahrávka s výrazným hostem Vlastou Třešňákem, který oživil skladbu Blues pro můj den hrou na foukací harmoniku," prozradil Veselý.

Album vyjde 15. srpna. Oldřicha Veselého bude možno slyšet živě v rámci srpnového turné s kapelou Čechomor, které začíná 18. srpna ve Strakonicích. Dalšími destinacemi jsou 26. 8. Buchlovice, 28. 8. Litomyšl, 30. 8. Jihlava, 1. 9. Praha a 2. 9. Rožnov pod Radhoštěm. Další možností budou vlastní koncerty v průběhu měsíce září, kde proběhne oficiální křest Restartu.

Autor:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

Ocasek zemřel na srdeční chorobu umocněnou rozedmou plic

Hudebník a producent Ric Ocasek na snímku z roku 2015.

Hudebník a producent Ric Ocasek zemřel v důsledku srdeční choroby, kterou umocnila rozedma plic. Uvedla to agentura AP...

Na novém albu elektronického kultu Vanessa zazní zlo, opovržení a nenávist

Samir Hauser (Vanessa)

Noční můra všech mravokárců a pokrytců Vanessa, vedená diktátorem pokleslého vkusu Samirem Hauserem, vydá v listopadu...

Machine Gun Kelly nabídl v Praze úsměvnou hru na hip hop

Machine Gun Kelly

Byl to hiphopový koncert a nebyl. Celý večer v pražském Foru Karlín působil spíš jako návrat v čase až kamsi do...

Najdete na iDNES.cz