Diskuse k článku

Vnikne do škol Apokalypsa?

Možná vám jednou dítě řekne: "Dneska se těším do školy. Dnes totiž máme film." Projekt, jak děti učit vnímat filmové umění, už existuje. Zatím se zkouší mezi středoškoláky Uherskohradišťska, brzy by se měly přidat další střední školy Zlínského kraje. Návrh počítá i se školami základními či mateřskými a s celou Českou republikou, jako je tomu ve Francii nebo ve Skandinávii. Chybějí jen ty správné filmy - nebo lépe řečeno peníze na ně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kato

Main Kampf ne, Vůle k moci ano?
Gratuluji tvůrcům návrhu, podařilo se jim udělat ze všech strážců morálky a vyšších principů idioty. To, že se tu za 3 dny proti zařazení Vůle k moci nikdo neohradil svědčí o úrovni jejich všeobecného vzdělání a rozhledu. Kdysi ve škole slyšeli, že Main Kampf je ďáblova kniha, takže je třeba ji zakázat, i když ji sami nečetli. O Vůli k moci nikdy neslyšeli, takže jim nevadí. Ale k možnosti půjčování na videu či dokonce hromadného promítání pro studenty jsem dost skeptický - až to těm puritánům dojde, tak z toho bude pěkná mela.
0/0
6.5.2002 11:00

Kato

Oprava a omluva
Neni to Vůle k moci, ale Triumf vůle. Byl jsem z té zprávy tak ohromený, že jsem ten název spletl, omlouvám se.
0/0
6.5.2002 11:05

Lukáš

Ehm, pardon...
Nechci v žádné případě prudit, miluji film, ale dávat v 1-5. třídě Anton Špelc, Ostrostřelec? 6-9. třída Markéta Lazarová? Apokalypsu na střední? Možná, že jsem nečetl přesně, ale myslím, že já sám osobně bych se na tyto filmy úplně nesoustředil, kdyby vedle mě seděli spolužáci a dělali kraviny, jako většina dětí včetně mě dělala, dělá a dělat bude. A jak jinak se na tyto filmy koukat, když ne v klidu? Nevím, nechci podceňovat současné školáky, ale nevím, kdo z nich má na to sedět tři hodiny v kině na Markétě a pochopit ji. Nicméně projekt by to mohl být dobrý, jen bych možná dal jinačí filmy. Jo a držím palce!
0/0
3.5.2002 10:59

Najdete na iDNES.cz