Z cyklu Mistři medicíny. Primářka infekční kliniky pražské Nemocnice Na Bulovce...

Z cyklu Mistři medicíny. Primářka infekční kliniky pražské Nemocnice Na Bulovce Hana Roháčová | foto: Petr KozlíkMAFRA

Co dělají lékaři, když svléknou bílý plášť, prozradí Mistři medicíny

  • 1
Nová dokumentární série představí pohledem tří režisérů třináct předních českých lékařek a lékařů, mezi nimiž nechybí Pavel Kolář, Hana Roháčová nebo Vladimír Beneš. První díl cyklu Mistři medicíny ČT2 odvysílá 4. listopadu.

Inspirací pro nový cyklus byla kniha Pavla Koláře, jehož příběh vypráví hned první díl. „Divák by se měl o jednotlivých oborech něco dozvědět, zároveň bychom mu osobnosti rádi přiblížili i po lidské stránce. Jsou to vesměs šarmantní a zábavní lidé, mají své zvláštnosti i koníčky a nechybí jim smysl pro humor,“ říká režisér Viktor Polesný, který natočil celkem šest z třinácti portrétů. Další si rozdělili Oskar Reif a Kamila Vondrová.

„To není poslání! To je obživa jako každá jiná. S tou výhodou, že mě to baví, říká jeden ze zpovídaných, světově uznávaný neurochirurg Vladimír Beneš. 

Pořad nahlédne také do nitra infekční kliniky pražské Nemocnice Na Bulovce, kde je primářkou Hana Roháčová, jež původně začínala na pediatrii, ale už od osmdesátých let se věnuje infektologii. 

Ve výběru nemůže chybět ani Jan Pirk, jeden z nejznámějších českých kardiochirurgů.  Do konce letošního roku uvede televize ještě portréty ortopeda Pavla Dungla a Lukáše Horčičky, který se dlouhodobě zabývá léčbou inkontinence. 

Další mistry medicíny, včetně hrudního chirurga a transplantologa Roberta Lischkeho, urologa Marka Babjuka nebo dermatoložky Moniky Arenbergerové, uvidí diváci příští rok.