Diskuse k článku

Zemřela herečka Slávka Budínová

Život na výsluní, smrt v osamění. Takový bývá úděl mnoha hereček a potkal i Slávku Budínovou. Hrdinka nedávno opakovaného televizního seriálu Sňatky z rozumu či dodnes oblíbených filmů Noc na Karlštejně a Léto s kovbojem zemřela ve věku 78 let už před týdnem, 31. července. Teprve včera však její smrt potvrdili agentuře ČTK lékaři pražské Nemocnice Pod Petřínem - s dovětkem, že o osud ovdovělé a bezdětné ženy, kdysi tak populární herečky, se prý už takřka nikdo nezajímal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

šárka

nemyslím,
že by si paní Budínová ve své osamělosti až tak libovala, aspoň podle posledního článku v Blesku.Myslím,že nikdo nepohrdne tím,když si na něj jeho známí vzpomenou (a stačí často jen chvilička času a milé slovo),zvlášť,když mu není dobře.U herců,kteří tak často si na veřejnosti dávají najevo svou náklonnost,oslovují se zásadně zdrobnělinami jmen,(ta naše zlatíčka) je to zarážející,ale asi je příliš těžké udělat si chvilku na někoho, kdo už ztrácí (ty správné) kontakty a už je jen starý a nemocný. Nakonec to udělal jen ten opovrhovaný,ale podle mně u nás jediný a opravdový bulvár a to Blesk.Za to klobouk dolů a díky. A ti ostatní by se měli chytit za nos a nebo ještě lépe,čas od času si vzpomenout na ty svoje blízké a známé. Na každého totiž jednou dojde.
0/0
10.8.2002 11:59

Jana

Jiný názor.
Možná budu zlynčovaná za svůj pohled na věc, ale nejde ho nenapsat. 1. o smrti herečky Slávky Budínové byla veřejnost informována ČTK hned v den jejího úmrtí. 2. Jedna stránka věci je soukromý život a druhá - ten profesní. Byla herečkou, velmi dobrou herečkou a v každé své roli se svým divákům odevzdala tak, jak to jenom herečky umí. Ale! Nezaměňujme si herecké role s rolí životní. Její herecké životy je vše do čeho veřejnost jakou jste i Vy i já, může mluvit. Myslím, že nejvíc by jí ponížilo, kdyby teď viděla, jak jí litujete. Jak litujete něčeho, co ste nemohli znát. Víte, každý člověk strůjcem svého štěstí je a to, že Vy považujete její poslední roky života za smutné, osamělé, zapomenuté ještě neznamená, že takové byli v jejím ponímání svého bytí. Pokud vím a paměť mi neklame (četla jsem s ní rozhovor), Slávka Budínová nikdy nežila svůj život na prostranství společenských přetřesů a bytostně se toho děsila. Otevřeně přiznala, že ze svého rozhodnutí nikdy neměla děti a na stará kolena holduje alkoholu. Soudit jí za to? Ne, nemám právo. Žijeme jak umíme a jak si to v životě zařídíme. A vyčítat jejím kolegům, že jí nezpříjemnili na stará kolena osamělé chvilky? Jak jsem řekla, to jsou kolegové, ne životní partneři a každý z nich má svůj život, nikoho povinost to nebyla - tu k nám mají mít jenom naši potomci. Copak vy jste všichni tak čistí, že můžete kamenem hodit? Každý z Vás se stýka s kolegy, s celou rodinou, najde si čas na každého člověka ve svém okolí? Ano? Můj obdiv! Slávka to asi neuměla a tím byla lidská - na nic si nehrála. Nechtěla s nikým kamarádit a těšilo jí s nikým nic nemít, to byl i její výběr - nemůžete předce kamarádit s někým, kdo o to nestojí. Tak jí pořád uboze nelitujte, žádná chudinka to nebyla, ale važte si jí, že si vybrala, co v životě chce a oslavujme, co nám tady zanechala!
0/0
8.8.2002 14:30

Hary

Hamba
A teď uvidíte jak na jejím pohřbu budou řečnit všichni ti bardi českého divadla,kteří lezli do prdele komunistům,pak modrým ptákům a teď socanům.A HAVEL pošle určitě velký věnec.
0/0
8.8.2002 12:28

jut

Slávka
Oč byla Paní Slávka Budínová horší, než jiní v současné době veřejně známý herci a zpěváci. Nechci nikoho urazit, ale o zdravotním stavu pana Horníčka, zesnulého pana Sováka, pana Matušky jsmese dověděli z médií ihned. Myslím si, že mezi tato slavná jména paní Slávka Budínová rozhodně patří. Slávko děkujeme, za Vaše krásné filmové role a za Váš úsměv. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0/0
8.8.2002 12:27

Radek

:-(((
Zemřel další klenot českého filmu.Odchází jeden za druhým a nástupci nikde.Je to dost smutný.Čest paní Budínové -velké paní herečce! A všichni naši herci,kteří s ní kdy spolupracovali(kteří ještě maj sil),ať se stydí, že na ni zapomněli-je to HANBA!Myslej jen na sebe a na svůj prospěch ,jak se zdá.Slávka byla skvělá! A už je pozdě cokoliv říkat
0/0
8.8.2002 10:48

slouhend

Je to smutné
A je to škoda, její herecký projev byl velmi uvolněný, civilní a film Léto s kovbojem, který bude vysílat příští víkend Bulvár, je její přítomností zásadně zpestřen. "Velkej mokrej pták!" "Velkej mokrej pták. Tak to byla husa. A ty seš druhá."
0/0
8.8.2002 9:27

vladimir

lhostejnost
Osud už je takový, kdysi slavní umírají zcela vyčerpaní a zapomenutí, jakoby neměli kolegů, přátel, rodin... Je mi to líto, byla to usměvavá žena a mrzí mě, že se to dozvídáme až po týdnu?
0/0
8.8.2002 8:24

dan

Slávka Budínová
Je to zřejmě tak, že pokud Vás mohou provázet skandály a nebo jste zajímaví něčím pikantním, tak se o Vás píše a pokud jste zváni do televize a jste viditelní, tak se Vám média věnují i když umíráte a věnují se, bohužel,  bez skrupulí. Jsou schopni za Vámi vlézt do smrtelné postele. V případě pí Budínové tomu tak v posledních letech nebylo, nebyla pro média chtivá jen senzací ,ničím zajímavá, proto si jí nikdo nevšímal. Je to škoda, byla vynikající herečka a nevtíravou pozornost a podporu si od svých kolegů herců a médií jistě zasloužila.
0/0
7.8.2002 14:46

vladimir

Re: Slávka Budínová
souhlasím je to smutné, napsal jsem to v příspěvku-vladimir. Hodně zdraví:-) a čest památce této usměvavé a dynamické dámě.
0/0
8.8.2002 8:26

Marjanka

Škoda...
0/0
7.8.2002 14:27

Eulalie Cubikova

Neni to ponejprv...
Bohuzel to neni ponejprv, kdy se verejnost dozvida o umrti umelce/umelkyne s vice nez 150hodinovym zpozednim... To byla pred lety zprava o umrti Inky Zemankove, Lilly Hodacove, Slavky Budinove...
0/0
7.8.2002 14:24

Monika

Je to dost smutné, dozvědět se po 7 dnech o úmrtí tak skvělé herečky, jakou Slávka Budínová byla.Hlavně, že se včas dozvíme kdo, s kým, jak a kde, komu se narodilo dítko a podobné drby ala BLESK....NO comment
0/0
7.8.2002 14:04

dada

snad se mohl zmínit lékař
Ve svém tajnůstkářství se mohou lékaři dostat až tak daleko, že neuveřejní vážný zdravotní stav některého z pacientů, kterého měly rády stovky ne-li tisíce lidí. Říkají tomu morálka. Nevím, mně by se zdálo mravnější, kdybychom měli šanci jí v její těžké chvilce vyjádřit svou podporu a lásku, nebo to do nemocnice nepatří?
0/0
7.8.2002 13:35

Rada

Re: snad se mohl zmínit lékař
Nevim o jakem tajnustkarstvi je tady rec?  Kazdy pacient ma pravo ma soukromi a je v zajmu lekare tohle pravo podporovat a chranit.  V opacnem pripade by museli lekari ARO Pod Petrinem zapasit s neurvalymi reportery, kteri by se snazili ulovit fotku Slavky Budinove na smrtelny posteli...tu pak dat na internet...kde je tady ta moralka?????
 
 
0/0
7.8.2002 13:44

anna

a odcházejí jeden za druhým. Smutné ale nevyhnutelné.
0/0
7.8.2002 13:25

K.Š.

Velké herečky nám umírají a nové se příliš nerodí.
0/0
7.8.2002 12:43

]Tex-Mex

Re:
ne prilis...vubec...
0/0
7.8.2002 16:14

pedro

Je to smutný
No myslím, ze k tomu není co dodat. Vždyť to všichni už u nás známe a máme ještě v paměťi jak skončil Zdeněk Dítě. Je vidět, žě herci drží při sobě. Jen tak dál.
0/0
7.8.2002 12:24

kamil

Re: Je to smutný
a hlavne pak mohou kazat nam "obycejnym" smrtelnikum jak se mame k sobe navzajem chovat !!!! no holt ministr kultury se zase nezaprel ze pane Dostal????? možná by to chtelo místo saly trochu rozumu do hlavy
0/0
7.8.2002 13:45

vladimir

Re: Je to smutný
souhlasím. jsou k sobě a svým bývalým kolegům tak lhostejní, že by si nezasloužili nic jiného... tomu přeci nemůžu uvěřit, že by neměla žádnou přítelkyni-bývalou kolegyni.A nové herečky? T yjsou jak z plakátu, ale slaboduché a uvnitř nicotné! Když se natočila Popelka, bylo jasné, že tu máme novou paní herečku. Dnešní princezny jsou naivní kačenky.Smutná doba v tomto smyslu.
0/0
8.8.2002 8:33

Jana

Re: Je to smutný
Je to vážně moc smutné,navíc už není co napravovat,když se nenašel v poslední době nikdo jiný než Blesk,kdo za paní Slávkou zavítal.V dnešní době se takovéhle herečky už nenacházejí..buď nejsou, nebo nemají příležitost a uplatnění v tom, co se točí v Čechách za filmy.Komedií vzniklo (za tolik kritizovaného minulého režimu)nespočet,mnohé z nich jsou třešničkami "domácích videoték".Dneska se točí samá dramata, či detektivky,které mají mnohdy konec značka:domysli si doma jak to dopadne a když nedomyslíš, nepochopils a nerozumíš televizní tvorbě! A to jak odchází téměř zapomenuta elita herců,které jsme měli rádi, je opravdu "ošklivé" od nás všech,ale více od jejich přátel a bývalých kolegů (mnohdy i těch, kteří jim po smrti děkují za to, že když začínali, tak jim moc pomáhali a za života se na ně ani nepřišli podívat. Dalším takovým případem bude paní Míla Myslíková.
0/0
8.8.2002 13:01

Najdete na iDNES.cz