Silnice u Stružné patří mezi nejvíce nebezpečné, pomůže odbočovací pruh

  8:47aktualizováno  8:47
Jeden mrtvý člověk, dva těžce a osm lehce zraněných. Taková je statistika loňského roku na rovném a přehledném úseku silnice I/6 nedaleko odbočky na Stružnou. I proto jej pojišťovna Allianz zařadila mezi desítku kritických míst České republiky. V žebříčku patří silnici osmé místo.

Silnice u Stružné patří mezi nejnebezpečnější v Česku. | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Ve sledovaném období se zde staly dvě vážné dopravní nehody,“ konstatoval mluvčí společnosti Václav Bálek. Databáze pojišťovny přitom vychází z údajů policie.

„Podmínkou pro zařazení konkrétního místa je vznik alespoň dvou na sobě nezávislých nehod s těžkými zraněními, případně smrtí, mezi nimiž nebyla vzdálenost větší než sto metrů,“ vysvětlil podstatu žebříčku Bálek.

Silnice I/6 patří k nebezpečným i podle statistik policie. V teritoriu krajských policistů se vloni stalo pět nehod, při nichž zahynuli celkem čtyři lidé.

„Více než polovina z celkového počtu nehod s fatálními následky se stala z příčin, kterým lze jen těžko předejít dopravní úpravou. Jde například o přejetí do protisměru a srážku s protijedoucím autem či náhlé vkročení chodce do vozovky přímo před přijíždějící vozidlo,“ uvedla krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Vybudují odbočovací pruh

V Karlovarském kraji při dopravních nehodách loni zahynulo celkem jednadvacet lidí. V meziročním srovnání to bylo o devět více. Motoristé v roce 2018 bourali ve 2977 případech, což je pouze o deset nehod více než v roce 2017.

Nelichotivou statistiku úseku u Stružné může pomoct zlepšit rozšíření silnice u odbočky na Stružnou a Žalmanov. Ředitelství silnic a dálnic zde připravuje vybudování odbočovacího pruhu, který na frekventované silnici žalostně chybí.

„Práce začnou v polovině dubna,“ nastínil záměr správců silnic a dálnic Jiří Baloun, vedoucí provozního úseku krajského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic. Úpravy, které si vyžádají částečnou uzavírku asi dvousetmetrové části silnice s kyvadlovým provozem, vyjdou na 6,5 milionu korun.

Z dlouhodobějšího hlediska je podle statistik pojišťovny Allianz rizikových úseků více. Patří mezi ně například sjezd do Karlových Varů u odbočky na Hůrky. Za poslední tři roky se zde stalo 25 nehod se dvěma smrtelnými zraněními.

V žebříčku dlouhodobě figuruje i silnice I/21 u Drmoulu. Zde utrpěli mezi lety 2015 až 2017 tři lidé těžká zranění. Této lokalitě ovšem výrazně pomůže stavba obchvatu.

S neúměrně vysokým nárůstem dopravy se obec potýká od dokončení dálnice D5. „Silnice, na které naše obec leží, se stala prakticky dálničním přivaděčem. My jsme zpočátku žili v naději, že to nebude dlouho trvat a dočkáme se obchvatu. Nakonec to ale trvalo téměř dvě desetiletí,“ uvedla při zahájení tavby obchvatu tehdejší starostka Drmoulu Vladislava Chalupová.

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Vyhověl školákům a koupil jim v obchodě alkohol, přišla si pro něj policie

Dva opilí mladíci pořvávali na záchranáře, kteří jeli pro pacienta s alergickou...

Na problémy s policií si zadělal sedmačtyřicetiletý muž z Karlovarska, který se nechal přemluvit od čtveřice dětí, aby...

Vojenská škola neotevře ani na druhý pokus, žáci pohořeli u přijímaček

Mezi středoškoláky budou v Sokolově nově také budoucí absolventi vojenské školy.

Ani na druhý pokus se zřejmě nepodaří otevřít vojenskou střední školu v Sokolově. Loni udělali přijímačky pouze dva...

Chystaná stezka v oblacích na Klínovci budí nadšení i velké obavy

Stezka v oblacích

Velkou diskuzi vyvolal investorský plán, postavit na Klínovci na Karlovarsku stezku v oblacích podobnou té, která...

Právnička má za špatnou radu zaplatit městu Aš pět milionů, řekl soud

Ilustrační snímek

Více než pět milionů korun včetně úroku z prodlení by měla městu Aš zaplatit právnička, která radnici špatně poradila...

Protesty nezabraly, letiště ve Varech podepsalo smlouvu se školou pilotů

Odpůrci zřízení pilotní základny F Air na karlovarském letišti protestovali...

Karlovarské mezinárodní letiště uzavřelo smlouvu se společností F Air, která na něm chce školit piloty civilních...

Další z rubriky

Sokolovsko hledá vize pro dobu pouhelnou, potřebuje hlavně pracovní místa

Sokolovská uhelná - lom Jiří.

Karlovarský kraj chce získat přednostní péči státu a Evropské komise. Rád by nabídl přeměnu Sokolovska související s...

Řešení pro Sokolov, nová služba by opilce vozila ze záchytky zpět domů

Úklid na sokolovské záchytné protialkoholní stanici.

Zřídit službu na odvoz klientů sokolovské protialkoholní záchytné stanice zpět do místa bydliště. Takové by podle kraje...

Právnička má za špatnou radu zaplatit městu Aš pět milionů, řekl soud

Ilustrační snímek

Více než pět milionů korun včetně úroku z prodlení by měla městu Aš zaplatit právnička, která radnici špatně poradila...

Najdete na iDNES.cz