Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

  8:57aktualizováno  8:57
Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám potom slibuje i náborový příspěvek.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Více než tři čtvrtě milionu korun zaplatilo zatím v letošním roce krajské vedení policie sedmi novým členům sboru. Ani stodesetitisícový náborový příspěvek, který v kraji policisté vyplácejí, ovšem zatím nedokáže úplně vyřešit výrazný podstav mužů zákona.

Podle Petra Macháčka, ředitele krajského ředitelství pro Karlovarský kraj, jich aktuálně chybí 112. „To se však nikterak negativně neodráží v zajištění bezpečnosti,“ zdůraznil.

„Možnost vyplácení náborového příspěvku je velmi pozitivní pro vznik služebního poměru zájemců o práci u Policie ČR a bezesporu to přispělo i k tomu, že jsme od začátku tohoto roku přijali jednapadesát nových policistů,“ je přesvědčený krajský ředitel.

Limitující pro výplatu náborového příspěvku je však několik podmínek. Jednou z nich je „upsat“ se policii na šest let.

„Pokud tuto povinnost příslušník nesplní, je povinen vrátit adekvátní část příspěvku,“ vysvětlila mluvčí krajského ředitelství policie Kateřina Krejčí.

Policistou na zkoušku

Náboru nových sil navíc podle Petra Macháčka nahrává i navýšení příjmů z roku 2017. Přesto se náboráři všemožně snaží přilákat do řad policie další tváře. Nejbližší náborovou akci nazvali „Přijď a staň se policistou na zkoušku.“ V sídle krajského ředitelství v Karlových Varech se uskuteční 20. září.

„Zájemci si mohou vyzkoušet fyzické a psychologické testy,“ uvedla Kateřina Krejčí. Pokud by někdo na akci přišel už rozhodnutý, že se přidá k práci ochránců zákona, může pro něj být dobrou zprávou, že pokud splní fyzické testy a nastoupí do konce letošního roku, bude už mít tuto část přijímacího rituálu za sebou.

Akce se může zúčastnit jakkoli starý zájemce. „Je ovšem dobré zmínit, že by účastník měl být fyzicky zdatný,“ podotkla Krejčí.

Podobnou zkušenost mají už za sebou desítky středoškoláků, kteří se letos v březnu zúčastnili obdobné akce (více v článku Studenti si vyzkoušeli policejní přijímačky, neodradil je ani běh v mrazu). A policisté je nešetřili. Pokud chtěli uspět, museli udělat minimálně 18 poctivých kliků a uběhnout kilometr pod 5,15 minuty. Navíc jejich zdatnost prověřilo i dvouminutové cvičení a člunkový běh.

„Bylo to hodně náročné. Pracovat u policie ale byl vždy můj sen,“ svěřil se tehdy po absolvování fyzické části přijímaček nanečisto Petr Muck z Klášterce nad Ohří.

Jeho profesní sen je na hony vzdálený oboru, který studuje na ostrovské průmyslovce. „Budu ajťák,“ potvrdil student. I když se hned po střední škole bude k policii hlásit, řady strážců zákona na západě Čech nedoplní. Chystá se totiž přestěhovat na Moravu.

Na středoškoláky nezapomenou policejní náboráři ani při zářijovém workshopu Přijď a staň se policistou na zkoušku. Den po akci pro veřejnost je to samé připravené i pro středoškoláky z celého Karlovarského kraje.

Náboráři ovšem nemají v plánu případné adepty trápit pouze na sportovišti či v lavici posluchárny. Zpestřením akce bude ukázka práce policistů pořádkové jednotky, psovoda i představení vozového parku.

Studenti si zkusili přijímací testy k policii

Nejčtenější

Odvykli jsme pořádným zimám, říká starosta sněhem sevřeného Božího Daru

Zasněžené silnice na Božím Daru. (9. 1. 2019)

Kalamita, bílá tma, zavřené silnice, zapadlá auta, odříznutý od světa. To jsou slovní spojení, která se v posledních...

Vítr je tak silný, že se ani lyžovat nedá, říká náčelník horské služby

Náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner.

Silný vítr, závěje sněhu a kalamitní stav nouze. Aktuální podmínky v Krušných horách odpočinku na běžkách či...

Boží Dar vyhlásil kvůli sněhu kalamitní stav, dálnici D6 zavřela nehoda

Zasněžený Boží Dar. (11. 1. 2019)

Město Boží Dar odpoledne vyhlásilo kalamitní stav kvůli sněžení. Do města pustí jen auta se zajištěným parkováním....

Inspekce se zastala Vietnamce, kterému neprodali víc zlevněného zboží

Ilustrační snímek

Stížnost Vietnamce na diskriminaci při nákupu většího množství zboží v obchodním řetězci. To byl jeden z...

Zaváté krušnohorské silnice jsou opět zavřené, v Božím Daru trvá kalamita

Velké problémy způsoboval sníh a vítr na silnicích v okolí Božího Daru na...

Silničáři ráno opět uzavřeli silnici na krušnohorský Boží Dar. Ve městě trvá kalamitní stav. Kvůli silnému větru hrozí...

Další z rubriky

Opilce rozčílilo, že mu servírka nechtěla nalít, hodil po ní stůl

Ilustrační snímek

Výtržnosti v chebské hospodě tropil opilý muž, kterého rozzlobilo, že jemu ani jeho kamarádům servírka už nechce nalít....

Policie hledá muže obviněného ze znásilnění, mohl by být na Sokolovsku

Milan Šivak

Policisté pátrají po padesátiletém muži z Hazlova na Chebsku, který je obviněný ze znásilnění. Kriminalisté...

Koalice ve Varech sklízí kritiku, opozici se nelíbí rozpočet a MHD zdarma

Magistrát města Karlovy Vary.

Novému vedení karlovarské radnice končí pomyslná doba hájení. Vláda lázeňského města v čele s primátorkou Andreou...

Najdete na iDNES.cz