Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

  8:57aktualizováno  8:57
Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám potom slibuje i náborový příspěvek.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Více než tři čtvrtě milionu korun zaplatilo zatím v letošním roce krajské vedení policie sedmi novým členům sboru. Ani stodesetitisícový náborový příspěvek, který v kraji policisté vyplácejí, ovšem zatím nedokáže úplně vyřešit výrazný podstav mužů zákona.

Podle Petra Macháčka, ředitele krajského ředitelství pro Karlovarský kraj, jich aktuálně chybí 112. „To se však nikterak negativně neodráží v zajištění bezpečnosti,“ zdůraznil.

„Možnost vyplácení náborového příspěvku je velmi pozitivní pro vznik služebního poměru zájemců o práci u Policie ČR a bezesporu to přispělo i k tomu, že jsme od začátku tohoto roku přijali jednapadesát nových policistů,“ je přesvědčený krajský ředitel.

Limitující pro výplatu náborového příspěvku je však několik podmínek. Jednou z nich je „upsat“ se policii na šest let.

„Pokud tuto povinnost příslušník nesplní, je povinen vrátit adekvátní část příspěvku,“ vysvětlila mluvčí krajského ředitelství policie Kateřina Krejčí.

Policistou na zkoušku

Náboru nových sil navíc podle Petra Macháčka nahrává i navýšení příjmů z roku 2017. Přesto se náboráři všemožně snaží přilákat do řad policie další tváře. Nejbližší náborovou akci nazvali „Přijď a staň se policistou na zkoušku.“ V sídle krajského ředitelství v Karlových Varech se uskuteční 20. září.

„Zájemci si mohou vyzkoušet fyzické a psychologické testy,“ uvedla Kateřina Krejčí. Pokud by někdo na akci přišel už rozhodnutý, že se přidá k práci ochránců zákona, může pro něj být dobrou zprávou, že pokud splní fyzické testy a nastoupí do konce letošního roku, bude už mít tuto část přijímacího rituálu za sebou.

Akce se může zúčastnit jakkoli starý zájemce. „Je ovšem dobré zmínit, že by účastník měl být fyzicky zdatný,“ podotkla Krejčí.

Podobnou zkušenost mají už za sebou desítky středoškoláků, kteří se letos v březnu zúčastnili obdobné akce (více v článku Studenti si vyzkoušeli policejní přijímačky, neodradil je ani běh v mrazu). A policisté je nešetřili. Pokud chtěli uspět, museli udělat minimálně 18 poctivých kliků a uběhnout kilometr pod 5,15 minuty. Navíc jejich zdatnost prověřilo i dvouminutové cvičení a člunkový běh.

„Bylo to hodně náročné. Pracovat u policie ale byl vždy můj sen,“ svěřil se tehdy po absolvování fyzické části přijímaček nanečisto Petr Muck z Klášterce nad Ohří.

Jeho profesní sen je na hony vzdálený oboru, který studuje na ostrovské průmyslovce. „Budu ajťák,“ potvrdil student. I když se hned po střední škole bude k policii hlásit, řady strážců zákona na západě Čech nedoplní. Chystá se totiž přestěhovat na Moravu.

Na středoškoláky nezapomenou policejní náboráři ani při zářijovém workshopu Přijď a staň se policistou na zkoušku. Den po akci pro veřejnost je to samé připravené i pro středoškoláky z celého Karlovarského kraje.

Náboráři ovšem nemají v plánu případné adepty trápit pouze na sportovišti či v lavici posluchárny. Zpestřením akce bude ukázka práce policistů pořádkové jednotky, psovoda i představení vozového parku.

Studenti si zkusili přijímací testy k policii

Nejčtenější

Chyby bankomatu využili i další lidé, jeden vybral 170 tisíc

Ilustrační snímek

Karlovarští policisté obvinili dalších pět lidí, kteří využili chyby jednoho z bankomatů. Ten namísto tisícikorun...

Česko - Německo 5:4, hokejisté ustáli dramatický závěr

Český útočník David Tomášek se tlačí do zakončení v utkání proti Německu.

Hokejová reprezentace zvládla dramatickou přetahovanou s Německem a svůj třetí zápas série Euro Hockey Challenge...

Česko - Německo 5:4, národní tým ztrácel, skóre ale otočil

Český útočník Tomáš Zohorna (v bílém) bojuje u mantinelu s obráncem Německa...

Vydřené vítězství. Hokejová reprezentace porazila Německo 5:4, a zvládla tak i čtvrtý zápas série Euro Hockey...

Agresor dvakrát vybrzdil jiné auto, řidiče pak ztloukl gumovým obuškem

Ilustrační snímek

Policisté na Sokolovsku stíhají muže, který nejprve dvakrát vybrzdil na silnici jiného řidiče a pak ho ztloukl gumovým...

Za vraždu nepohodlného svědka v septiku soud potvrdil 28 let vězení

Za vraždu Dominika P. a pohlavní zneužití nezletilé dívky si Jaromír Šmídek...

Odvolací pražský vrchní soud potvrdil trest 28 let vězení pro Jaromíra Šmídka. Zneužil dítě a později zavraždil muže,...

Další z rubriky

Areál letního kina dostane šanci, s promítáním se ale nepočítá

Magistrátem města pořádaná veřejná inspekce technického stavu karlovarského...

Areál karlovarského letního kina dostává další šanci. Iniciativy se nově chopili autoři zatím poslední petice za jeho...

Nemoci, řídká polévka, vši. Stoletá žena vzpomíná na lágr ve Svatavě

Iryna Mychailivna Shulová na místě někdejšího koncentračního tábora ve Svatavě...

Hladu, nemocem, vyčerpávající práci a nelidskému zacházení čelily ženy v koncentračním táboře Svatava na Sokolovsku....

U požárů památek pomůže unikátní aplikace, vytvářejí ji karlovarští hasiči

Zkušební verze nové aplikace karlovarských hasičů.

Karlovarští hasiči vyvíjejí unikátní aplikaci, která má pomoci při požáru památek. Již mají hotovou pilotní verzi,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz