Vary koupí pro stadion náčiní za dva miliony, polepší si běžci i skokani

  15:18aktualizováno  15:18
Karlovy Vary dále investují do dlouho neudržovaného atletického areálu někdejšího AC Start. Aktuálně mají připravené dva miliony na nákup sportovního náčiní.

Karlovarský stadion AC Start. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Seznam vybavení pro atletické disciplíny, které chce zakoupit město Karlovy Vary, má tři stránky. Pokud se podaří vše sehnat, budou z toho profitovat běžci, skokani, vrhači všeho druhu i rozhodčí. Limitujícím faktorem jsou peníze.

„Na zakázku má město připravené dva miliony korun. Určitě za tuto částku nenakoupíme úplně vše. Zatím jsme vypsali výzvu a uvidíme, kdo na ni zareaguje a za kolik,“ podotkl náměstek primátora Michal Riško.

Stadion získalo město před dvěma lety od společnosti THR. Pokladnu transakce přišla na 11 milionů korun. Součástí kupní smlouvy ovšem nebyly okolní budovy, tedy hala a restaurace. Karlovy Vary tak vlastní pouze ovál a tribuny. Tedy objekty, do kterých se dlouhá léta řádně neinvestovalo. „Veškerá sportoviště jsou půl století stará, a je to na nich vidět,“ poukázal Riško.

Spočítat, kolik město dosud zaplatilo za provoz areálu, je podle něj zatím nemožné. „Teprve letos se nám podařilo oddělit dodávku atletického stadionu od zbytku areálu. Ještě zbývá totéž udělat s vodou,“ vysvětlil Riško.

Právě voda je jedním ze základních problémů, které je zapotřebí vyřešit. „Vodu na zavlažování bereme zatím z vodovodního řadu. Přitom za stadionem v lese teče potok, stačilo by jen přivést vodu na hřiště,“ doplnil Riško.

V době, kdy město stadion přebíralo, byly ve hře dotace, díky kterým by se mohlo podařit pokrýt až 70 procent z 20 až 25 milionů, což jsou předpokládané náklady na rekonstrukci areálu. „Dotační titul ale zatím není,“ posteskl si první náměstek karlovarského primátora Čestmír Bruštík.

Karlovy Vary si v současné době nechávají od externího dodavatele vypracovat Plán rozvoje sportu. Dokument by měl spatřit světlo světa v říjnu letošního roku. „Rada nevyslyšela žádost dodavatele této služby, který chtěl termín posunout až na jaro příštího roku,“ uvedl Čestmír Bruštík. Koncepce bude podle něj podkladem pro získávání peněz z dotačních titulů.

Než začnou do městské kasy plynout dotační peníze, musí radnice řešit aktuální investice z vlastního. Vedle dvou milionů na vybavení pro atletické disciplíny tak letos zaplatí ještě šest milionů korun za novou umělou trávu na fotbalovém hřišti Slavie v Drahovicích.

„Ta současná už dosluhovala a klub kvůli tomu měl problémy se získáním licence,“ vysvětlil hlavní důvod této investice Riško.

Vedle toho na radnici stále řeší otázku tribuny. Ta patří soukromé firmě. Až se tribunu podaří získat do majetku města, což by se mělo povést díky směně pozemků, jsou dvě varianty podoby areálu fotbalového hřiště.

„Buď tribunu opravit, nebo ji zbourat a na jejím místě postavit dvě tréninková hřiště, která karlovarští fotbalisté potřebují,“ řekl náměstek Čestmír Bruštík.

Nejčtenější

Vítr je tak silný, že se ani lyžovat nedá, říká náčelník horské služby

Náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner.

Silný vítr, závěje sněhu a kalamitní stav nouze. Aktuální podmínky v Krušných horách odpočinku na běžkách či...

Inspekce se zastala Vietnamce, kterému neprodali víc zlevněného zboží

Ilustrační snímek

Stížnost Vietnamce na diskriminaci při nákupu většího množství zboží v obchodním řetězci. To byl jeden z...

Zaváté krušnohorské silnice jsou opět zavřené, v Božím Daru trvá kalamita

Velké problémy způsoboval sníh a vítr na silnicích v okolí Božího Daru na...

Silničáři ráno opět uzavřeli silnici na krušnohorský Boží Dar. Ve městě trvá kalamitní stav. Kvůli silnému větru hrozí...

Kolik že ti je? Když do hokejové extraligy naskakují ti nejmladší

Karlovarský brankář Jan Bednář si proti Třinci připsal extraligovou premiéru v...

V neděli si 16letý Jan Bednář v Chebu poskládal hokejovou výstroj a vlakem vyrazil přes celou republiku. Při zranění...

Policie hledá muže obviněného ze znásilnění, mohl by být na Sokolovsku

Milan Šivak

Policisté pátrají po padesátiletém muži z Hazlova na Chebsku, který je obviněný ze znásilnění. Kriminalisté...

Další z rubriky

Karlovy Vary prodaly rybník, jehož voda před časem vyplavila prodejnu

Hasiči odčerpávají vodu z rybníka v Rosnicích na Karlovarsku. Rybník je...

Nevyužívané vodní plochy se zbavily Karlovy Vary. Soukromému zájemci město prodalo rybník u odbočky ze čtvrti Stará...

Student přinesl do školy krabici marihuany, prozradil se videem na síti

Ilustrační snímek

Na velké problémy si zadělal devatenáctiletý mladík z Nejdku na Karlovarsku. Nejprve své kamarádce dal dávku pervitinu,...

V Sokolově hořel byt v paneláku, těhotná žena se nadýchala kouře

Požár bytu v Sokolově. (17. 1. 2019)

Požár bytu vyhnal ráno obyvatele z panelového domu v Sokolově. Všichni stihli před ohněm uniknout. O těhotnou ženu...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz