ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Seniora srazilo na přechodu v Jihlavě auto, muž střet nepřežil

  • 15
Na přechodu pro chodce v Sokolovské ulici v Jihlavě dopoledne srazilo auto šestasedmdesátiletého muže. Senior nehodu nepřežil.

Oznámení o dopravní nehodě přijali policisté před třináctou hodinou. „Na ulici Sokolovská došlo ke střetu chodce, který přecházel přes silnici po vyznačeném přechodu, s osobním vozidlem BMW X6, které řídil čtyřiačtyřicetiletý muž,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Šestasedmdesátiletý chodec při střetu utrpěl těžká zranění, kterým na místě i přes okamžitě poskytnutou pomoc podlehl. „Další okolnosti tragické nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního šetření,“ uvedla Čírtková. 

Loni při dopravních nehodách na silnicích Kraje Vysočina, včetně úseku dálnice D1, zemřelo 40 lidí, dalších pět podlehlo těžkým zraněním po delší době. V roce 2018 zahynulo podle policejních statistik v kraji při nehodách 35 lidí.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.