Podle statistik tvoří nezadaní skoro pětinu z celkového počtu českých domácností. Někteří se tak rozhodli dobrovolně. Ovšem nejspíš ne všichni, protože popularita seznamek stále stoupá…

Jste dlouho sama a máte pocit, že natrefit na toho pravého prostě neumíte? Jistě, nalezení partnera pro spokojený život vždycky bylo, je a bude z de­vadesáti devíti procent otázkou štěstí a náhody. ­Jenomže panenky, které sedají v koutě, to tomu štěstí a náhodě příliš neusnadňují…

Odpradávna se člověk snaží najít si k sobě někoho, o koho se bude moci v životě opřít, s kým mu bude dobře. Ne všem to ale jde „samo“, a tak není divu, že poptávka po někom, kdo by potenciálního vhodného partnera pomohl vyhledat, kdysi stvořila do­hazovače (ti vždycky znali nějakou tu dívku, která má ­dukáty), inzeráty za účelem sňatku, také obvykle pragmaticky laděné (například v Národních listech z roku 1869: „Dívka, která pro chorobu rodičů a pokročilé jich stáří převezme mlýn s pozemky v dobrém stavu poblíž Prahy, chce se zasnoubiti s mladým mlynářem...“) a později i celé seznamovací kanceláře (ano, existo­valy i v socialistickém Československu).

Dnes díky technologickému pokroku zažíváme boom internetových seznamek a mobilních seznamovacích aplikací. Výběr je obrovský, najdeme ­specializované seznamky pro lidi různé orientace či vyznání, zážitkové seznamky, které propojují své klienty při nezvyklých dobrodružstvích, seznamky pro zadané či aplikaci, která vám pomůže najít partnera na základě toho, co oba nesnášíte.


A jaká je vaše zkušenost? Zkusila jste se někdy seznámit přes seznamku? A klaplo to? Nebo někomu ve vašem okolí? Diskutujte na Facebooku Ženy a život s ostatními čtenářkami. Tři nejzajímavější příspěvky odměníme dárkem – balíčkem kosmetiky Eucerin.
V aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji, jsme pro vás připravili velý seznamovací speciál. Co v něm najdete? Nabízíme názory profesionálů, pohled psycholožky, osobní zku­šenosti i tipy, jak a proč a v čem hledači lásky často chybují. Zbytek je už jen na vás. Držíme palce!


  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:57