Štíhlost není povinná! Záleží na tom, nakolik je pro vás důležitá. Pokud jste spokojená i s kily navíc, v pořádku. Pokud se s nimi ale necítíte dobře, má smysl s nimi bojovat. V každém věku.

Mladé ženy do třiceti let ať dnes prominou. Patří totiž do skupiny, která by teoreticky váhu vůbec řešit neměla. Pokud si tloušťku nepřitáhly do dospělosti z dětství a metabolismus nezničily střídáním diet nebo tolik oblíbenou detoxikací, měly by spalovat rychlostí tryskáče. Proč jsou mnohé z nich silnější než čtyřicátnice, to je příběh na jindy.

Nás dnes zajímá období počínající magickou třicítkou. Přijde to plíživě a najednou s nelibostí vnímáme, že se nám po probdělé noci hůř vstává. Že už nám přestávají beztrestně procházet „prasárničky“ typu večerní cpaní se bramborákem, gyrosem nebo čokoládou. Nastává i čas přehodnotit intelektuální pózu „nesnáším sport“ a hledat druh pohybu, který by nás trochu bavil. Nejde jen o vzhled v plavkách, ale o zdraví! Prostě už bude hůř a hůř... Když si ve třiceti na své tělo postěžujeme padesátnicím, velká část z nich se nám vysměje s tím, že by třicetileté tělo braly z fleku a nechaly si jen padesátiletý mozek a zkušenosti. A tak s rozumem vemte na vědomí, že nadváha není „úděl“, daň za mateřství ani povinné dědictví. Babička i matka byly obézní, tak já musím taky? Nic takového! Pokud nás nepodrazí zdraví, jde o naši soukromou volbu!


Patříte k ženám, které umí kila navíc nosit s grácií, anebo vás znervózňují? Která strategie hubnutí se vám daří nejlépe? Diskutujte na Facebooku Žena a život. Tři nejzajímavější příspěvky odměníme balíčkem produktů Nivea.


V novém čísle časopisu Žena a život, které je věnováno hubnutí a krásné postavě, si na str. 46–51 přečtěte, jak hubnout v každém věku, co odborníci doporučují a co byste naopak neměla v žádném případě zkoušet. Vychází přávě dnes!