Také kolem vás Všichni mluví o tom, jak nepečou a neuklízejí? dá se jim věřit? A tak jsme se vás zeptali našich čtenářek: Máte nějaký tip, jak vše zvládnout s úsměvem a v pohodě? Vychytávku, která vám usnadňuje život a díky které si tenhle čas užíváte bez stresu?

„Na vánoční pečení se sejdeme s kamarádkami a hned jde práce lépe od ruky. Navíc je to i legrace.“\rTynuš Ka\r\r„Nakupováním dárků pověřím manžela, cukroví koupím v pekárně, úklid zařídí děti a místo kapra máme vepřové řízky. A stromek? Krásný – umělý! A po Vánocích odjezd na hory.“\rMarta Ciganková\r\r„Upřímně nechápu, proč se lidé stresují přípravami – tohle neznám. Pečeme s dětmi (mám tři) jen to, co jíme, a to perníčky, větší úklid děláme mimo vánoční dobu, děti to stejně neocení. Oběd: čočkovka – což je rychlovka. Večeře: strčím rybu do trouby, uvařím brambory s mrkví – rychlovka. Dárky dostávají děti ráno, takže odpadne celodenní otravování, kdy už přijde Ježíšek. Stromeček přinesu z venku, je v květináči. Dětem dárky kupujeme postupně. Ale jak to tady čtu, nikdo se nestresuje. Tak kde jsou všichni ti nervózní lidé?“\rLucie Chmielová\r\r„Dát si předem pár štamprlí a přizvat ostatní členy rodiny nebo kamarády,\rať si dají s vámi.“\rKarolina Chládková\r\r„Když se ptali superhrdiny ve filmu, jaký je ten trik, aby se neproměnil v zelené monstrum, jak to dělá, aby se udržel nebýt naštvaný (protože to jeho proměnu způsobuje), odpověděl, že ten trik je v tom, být naštvaný pořád. Mám to podobně. Mě nestresují Vánoce, v práci jsem každou sekundu ve stresu, doma jsem neustále v pohybu, když nejsem doma, tak cestuji, takže jediné, co by mě mohlo stresovat, je vědomí, že někoho neudělám šťastným. Mám ráda, když jsou kolem mě lidé šťastní. Jsem vděčná za každou minutu s blízkými a užívám si tyto chvíle celoročně. Dárky ‚syslím‘ průběžně na cestách, protože někdy na mě věci samy křičí: ‚kup mě pro maminku!‘ nebo ‚jsem super dárek pro přítele!‘.“\rMona Stell\r\r„Já myslím, že ve stáří je člověk chytřejší a pozná, co je a není důležité.“\rLenka Gajdušková\r\r„Nejlepším lékem je návštěva horských lázní Karlova Studánka. Wellness, relaxace a zapomenout na veškeré stresy a nervy.“\rLibi Stree\r\r„Svařák, svařák a zase svařák!“\rMarkéta Pavlasová\r\r„Mám napsaný seznam, co chci do Vánoc udělat, a každý den plním úkoly a škrtám si jednotlivé položky. Není to nic nedosažitelného, a když jeden den vynechám, nic se neděje. Dárky nakupuju přes internet, abych se vyhnula davům a měla víc času na rodinu.“\rVeronika Ema Kavanová\r\r„Spoustu let jsem vyklepávala ‚pracinky‘ z horkých formiček a říkala si au, au, au… Dnes si vezmu do chňapky velký magnet, šikovné formičky přiskočí samy a upečené cukroví vypadne. Skvělý zlepšovák!“\rEva Píšová\r

Spoustu dalších tip, jak si zpříjemnit předvánoční čas, najdete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji. S krásným dárkem na obálce!

\r