Jaké by měly být zásady šťastného vztahu? Co by partneři neměli podcenit a na jaké problémy by měli být předem připraveni?

Psychoterapeutka Nora Vlášková pro vás napsala základní desatero, které najdete v aktuálním čísle, které si můžete i předplatit.

1. Respektujte pocity druhého. Pocit je hlas osobního radaru, každý může mít jiný a to je naprosto v pořádku. Je velmi nepříjemné, když vám někdo váš pocit rozmlouvá. Hladina spokojenosti ve vztahu se odvíjí právě od schopnosti respektování a naslouchání pocitům toho druhého.

2. Vnímejte partnera a projevujte o něj zájem, nestavte svoji jistotu ve vztahu na manželském slibu. Ptejte se sama sebe: Vzala bych si ho dneska znovu? Jestliže ne, co s tím můžu udělat? Pokud ve vztahu z jakéhokoli důvodu strádáte, žádný slib z minu­losti vám nepomůže situaci zlepšit.

3. Myslete na sebe, prosazujte vlastní potřeby. Říkejte o nich partnerovi, bojujte za ně. Nečekejte, že vám partner bude číst myšlenky. Když o nich nemluvíte, sice se možná vyhnete konfliktu, ale mezi vámi vznikne propast.

Další tipy si můžete přečíst v aktuálním čísle.

  10:01
Témata: Nora Vlášková