Doporučujeme

Zdraví v šesti krocích

Co bychom tedy měli dělat, abychom se vyhnuli zákeřným nemocem? Stačí najít někoho, kdo nás bude mít rád, brát si pravidelně dovolenou a radovat se ze života? Ať už vám to zní jakkoliv bláznivě a jednoduše, v podstatě to tak je.

Lissa Rankin uvádí šest základních kroků k uzdravení:



1. Věřte, že se dokážete uzdravit.


Pokud budete předem přesvědčení o tom, že léčba ničemu nepomůže, doopravdy to tak skončí. Budete-li ale věřit, že vše dobře dopadne, můžete porazit i nevyléčitelnou rakovinu. Je mnoho takových případů...



2. Najděte si tu správnou podporu.


Ideální je najít lékaře, který bude stejně pozitivně naladěný jako vy a bude věřit vaší intuici. Pokud se bude specialista rozčilovat, že se vám jeho postup úplně nezdá, poohlédněte se po jiném.



3. Naslouchejte svému tělu.


Často si ve spěchu zapomínáme všímat, co se nám náš organismus snaží říct. Bolest při sexu například může signalizovat, že ve vztahu nejsme šťastní, infarkt je zase jasným znamením, že je na čase zvolnit.



4. Diagnostikujte si základní příčinu nemoci.


A neznamená to, že byste měli sednout k internetu a hledat, čím vším trpíte. Zkuste si spíš vzpomenout, co bylo úplně na začátku.




5. Napište si předpis.


Lékař možná zjistil, co vám je, a i vy jste si uvědomili, kdy problémy začaly. Pokud se chcete opravdu vyléčit a zabránit nemoci, aby se vrátila, musíte se od základu změnit. Nad každým problémem se proto pozastavte a zamyslete se, co s ním můžete udělat. Tento soupis potom dodržujte.



6. Nelpěte na výsledcích.


I když v sobě najdeme sílu uskutečnit změny, které podpoří samoobnovující schopnost těla, nemáme záruku, že se skutečně uzdravíme. Můžeme dělat vše ‚správně‘, ale stejně se zlepšení nedostaví. Jindy naopak nemoc ustoupí, když už to téměř nečekáme. S tím vším je třeba počítat a nehroutit se, není-li výsledek přesně podle našich představ.

 



  • Vybrali jsme pro Vás