O důležitosti pitného režimu jste jistě přečetla stohy materiálu. Voda může být klíčem ke štíhle postavě. Čtěte jak:

Pitný režim zajišťuje funkční metabolismus, což je předpoklad pro hubnutí. Mnohdy se také říká, že hlad je převlečená žízeň, a to může být mnohdy pravda. Pocit hladu může být způsoben i nedostatkem tekutin. Zkuste místo jídla sklenici vody.Hubněte s vodou


Velmi důležité je, co, kolik a kdy pijete. Odborníci na hubnutí doporučují začít den sklenicí vlažné vody hned ráno. Tento zvyk dokáže nastartovat trávení, rozhýbe střeva a pomáhá tak k pravidelnému vyprazdňování. Ještě lepší je do vody přidat pár kapek citronu.Během dne byste měli vypít sklenici vody každé dvě hodiny. Neříkáme, že máte každou sudou hodinu vypít sklenici na ex, pijte průběžně. Obzvlášť důležité je pít v odpoledních hodinách, kdy organismus odplavuje odpadní látky z těla.Pokud přes den nesplníte pitný režim, nedohánějte ho večer. Jednak už to nemá takový efekt a jednak vás v noci bude budit pocit plného měchýře.Výpočet pitného režimu


Existuje snadná rovnice, jak vypočítat, kolik máte přesně vypít.

0,5 litru na každých započatých 15 kg hmotnosti

Příklad při váze 70 kg

70 : 15 = 4,7 x 0,5 = 2,3 litruTrik


V práci nebo ve škole si připravte lahev s 1,5 l až 2 l vody, podle které snadno uvidíte, kolik jste vypili a kolik vám ještě chybí. Do oběda by měla být vaše lahev z poloviny vypitá. Ideální je pít čistou vodu, vodu ochucenou citronem či bylinkami, neslazené bylinkové čaje, kvalitní ovocné čaje (černý a zelený čaj nepřehánějte), minerální vody bez příchutě (střídejte je, nepijte stále stejnou).Jak zjistit, jestli pijete málo?


Ideální je orientace podle barvy moči. Pokud je téměř čirá nebo lehce nažloutlá, je pitný režim v pořádku. Výrazně žlutá značí, že potřebujete doplnit tekutiny.


Nedostatek tekutin se projevuje bolestmi hlavy a v extrémních případech na vás mohou přijít mdloby.


Nelekněte se, když začínáte své tělo zvykat na pitný režim, budete chodit na toaletu hodně často. Časem se vaše „běhání“ ustálí. 


  12:18,  aktualizováno  25. března 2019 19:08