Na první ročník unikátního festivalu seriálů, který  se koná v Boskovicích v sobotu 15. července od 11 hodin, se chystá celá řada hvězd a tvůrců oblíbených televizních a webových seriálů. 

Návštěvníci se můžou těšit na setkání nejenom s patronkou festivalu Janu Bernáškovou (Vyprávěj, Mazalové, Horákovi) , ale i Veronikou Freimanovou ( První republika, Vyprávěj), Janem Hrušínským (Labyrint, První republika), Miluškou Šplechtovou (Všechny moje lásky, Cesty domů), Lukášem Langmajerem (Na Vodě, Vinaři), Patricií Solaříkovou (Ulice), Štěpánkou Fingerhutovou (Ordinace  růžové zahradě, Pustina), Sandrou Novákovou (Modrý kód, Kancelář Blaník), Veronikou Arichtevou (Temný kraj, Police Modrava), Betkou Stankovou (Ohnivý Kuře, Přístav) a dalšími. Účast potvrdila i řada tvůrců seriálů.


Město Boskovice se na jeden den přemění na seriálový ráj. V zámeckých zahradách budou instalovány projekce, kde budou k vidění epizody z oblíbených seriálů ze všech televizí. Seriály budou rozděleny podle žánrů do jednotlivých sekcí. Scéna "Nej seriály" nabídne seriálové hity jako První republika, Doktor Martin, Ordinace v růžové zahradě, Ohnivý kuře a jiné. Sekce krimi nabídne seriály jako jsou Policie Modrava, Temný kraj, Případy 1. oddělení a další.Na své si přijdou i fanoušci alternativních seriálových titulů Kancelář Blaník, Čtvrtá hvězda, Vyšehrad, Kosmo, Trpaslík, Pěstírna nebo Single Lady. Exkluzivně zde bude také uveden první díl nového seriálu Lajna. Je připraveno přes 20 oblíbených TV seriálů.Děti se užijí nejen dětské seriály (Mazalové a další), ale i na Pohádkovou cestu na hrad a další zábavu v Dětském světě (skákací hrad, aqua zorbing, malování na obličej a další).

V nově rekonstruovaném letním kině zakončí festivalový den ve 20:00 koncert Xindla X, který je mimo jiné autorem písničky k seriálu Na vodě.Všechny projekce, koncert a doprovodný dětský program jsou v ceně festivalové vstupenky.„Těší nás velký zájem hvězd televizních seriálů, které se objeví na našem festivalu. Televizní seriály jsou velkým fenoménem, a tak věnujeme celý den jejich fanouškům, kteří se budou moci setkat se svými hvězdami. V nádherném areálu zámku Boskovice a přilehlých zahradách bude mnoho atrakcí spojených se seriály pro děti i dospělé. Veškeré informace o programu jsou postupně uveřejňované na sociálních sítích," říká ředitel Festivalu seriálů Kryštof Šafer.„V Boskovicích se natáčel oblíbený seriál Četnické humoresky. V historické části města máme kromě zámku a zámeckých zahrad také zříceninu hradu, zámecký skleník a nově opravené letní kino. To vše mohou být kulisy pro seriály, a proto jsme nápad organizátorů pořádat takovou akci v Boskovicích rádi přijali. Kromě historie máme v Boskovicích například i westernové městečko a moderní aquapark, a proto si u nás užije krásný letní den plný zážitků celá rodina," říká Hana Nedomová, starostka města Boskovice.„Těší mě, že vznikla tato jedinečná akce, kde se budu moci osobně setkat s fanoušky seriálů. Když mě oslovili abych byla patronkou tohoto festivalu, neváhala jsem ani minutu, neboť seriály se dělají především pro diváky," říká Jana Bernášková, patronka Festivalu seriálů.První ročník Festivalu seriálů Boskovice se koná v sobotu 15. července v areálu zámku Boskovice, začátek je v 11:00. Koncert Xindla X v letním kině začíná ve 20:00.


Občerstvení a parkování zajištěno. Vstup se psy na vodítku možný. Více informací na www.festivalserialu.cz a facebook.com/festivalserialu. Vstupenky lze zakoupit v síti TICKETSTREAM včetně cestovních kanceláří ČEDOK, FIRO-tour a www.ticketstream.cz


  6:53,  aktualizováno  25. března 2019 17:52