Jsou otázky, u nichž je jedno, jestli je položíte na Facebooku, nebo se na ně zeptáte svého osobního trenéra. Nikdo vám na ně nedokáže dát uspokojivou odpověď. Posbírali jsme nejzbytečnější otázky o hubnutí.


1. „Chci zhubnout, ale nechci, aby se mi zmenšila prsa.“


Bylo by super, kdybychom si mohli vybrat, kde zhubneme nejdřív, které partie až v druhém plánu a co zůstane v původní podobě. Bohužel to tak nefunguje. Smiřte se s tím, že pokud budete hubnout, plný dekolt bude velmi pravděpodobně tím prvním, s čím se budete muset rozloučit. Speciálně prsa jsou totiž na výkyvy váhy (ať už nahoru, nebo dolů) mimořádně citlivá, protože jsou tvořena z velké části tukovou tkání.

Jakmile zhubnete celkově, a snížíte tak množství tuku, počítejte s tím, že si budete kupovat menší číslo podprsenky.

A vůbec celá představa, že se vám podaří zhubnout pouze boky, vnitřní stranu stehen nebo spodní břicho, je zcestná. „Lokální hubnutí neexistuje! Vaše tělo hubne buď celkově, nebo vůbec. Lokálně rostou svaly, ale neredukují se tuky,“ zdůrazňuje Michal Josef Tóth, výživový poradce a správce facebookové skupiny Fitness Motivation CZ, která má víc než třicet tři tisíc členů. Pokud zhubnete celkově, můžete za pomoci správně zvoleného cvičení svou postavu vytvarovat, ale úbytku tuků pouze v určité tělesné partii rozhodně nedosáhnete. Navíc není od věci uvědomit si, že můžete klidně do bezvědomí provádět cviky na břicho či štíhlá stehna, ale

pokud budou svaly kryté tukovými záhyby, nikdo na světě je neuvidí.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:36