Váš ranní šálek kávy může být 2 v 1: denní dávka kofeinu a lahodný dezert zároveň!

První doušek kávy po ránu je šťastnou chvilkou čiré radosti. Aby si mohli milovníci kávy na celém světě tuto chvilku vychutnávat o něco déle, rozšířili kávoví odborníci Nespresso repertoár značky o novou stálou kávovou směs – Envivo Lungo.


Intenzivní chuť směsi Envivo Lungo se rovněž skvěle hodí k přípravě sladkých variant káv. Inspirujte se recepty odborníků Nespresso, které uspokojí i mlsné jazýčky.BANÁNOVO-KARAMELOVÝ DEZERT


Ingredience:

1 kapsle Envivo Lungo Grand Cru

120 ml mléka

20 ml smetany

1 cl karamelového sirupu

Surový třtinový cukr

1 mini banán


Postup:


Do velkého šálku připravte kávu Envivo Lungo. Přidejte 20 ml smetany. V nádobě se širokým hrdlem napěňte 120 ml teplého mléka s 1 cl karamelového sirupu. Do šálku přidejte mléčnou pěnu. Ozdobte surovým třtinovým cukrem, který jste předtím nechali zkaramelizovat. Poklaďte plátky malého banánu a znovu pokapejte zkaramelizovaným třtinovým cukrem.
KOŘENĚNÁ VÍDEŇSKÁ KÁVA


Ingredience:

1 kapsle Envivo Lungo Grand Cru

4 cl spicy sirupu

1 čtvereček čokolády

1 červená chilli paprička na zdobení


Postup:


Připravte kávu Envivo Lungo. Smíchejte 4 cl spicy sirupu s 50 cl šlehačky a připravte chantilly krém. Chantilly krémem naplňte šálek. Navrch nastrouhejte čokoládu a ozdobte červenou chilli papričkou.Zásobu kávy Nespresso a kávovar Nespresso Pixie Clips můžete získat, když se zapojíte do soutěže na nespresso.jenprozeny.cz.


  12:50,  aktualizováno  25. března 2019 19:23