Muži mají zvláštní schopnost úplně vypnout a přestat komunikovat ve chvíli, kdy se s nimi snažíme vést důležitý rozhovor. Co jim tak asi běží hlavou?

Kdo by to neznal. Chceme si s partnerem vážně promluvit, utřídily jsme si myšlenky, připravily argumenty – ale jakmile začneme, on najednou zmlkne. Ženám se často vyčítá, že na otázku „děje se něco?“ odpovídají „nic“, i když se zjevně něco děje. Jenže muži nejsou o nic lepší. O co tedy vlastně jde? A hlavně, jak to mlčení prolomit?


Takže nejprve si pojďme ujasnit – proč to dělají? Zde je několik možných důvodů:1. Prostě nemluví


Jakkoli to zní banálně, pánové jsou vychováváni k tomu, aby nemluvili o svých problémech tolik jako ženy. Zkrátka v tom nemají cvik. Kluci dokonce i v dnešní době vyrůstají v tom, že mluvení o citech je zženštilé. Jeho mlčení tedy nemusí být způsobeno tím, že o problému mluvit nechce, ale tím, že by o něm podle svého názoru mluvit neměl.2. Zlobí se


Hněv je nebezpečná emoce. Když se chlap rozčílí, je pro něj často mlčení nejbezpečnější způsob reakce, alespoň do doby, než se trochu zklidní. Navíc mu může chvíli trvat, než si uvědomí, co jeho pocit hněvu vyvolalo, a potřebuje tedy nějaký čas na přemýšlení, než bude připraven o tom mluvit.