Sex by neměl být alfou a omegou šťastného vztahu. Je však důležité si uvědomit, že ve spokojeném dlouhodobém vztahu také má své důležité místo.

Kanadští vědci mnoho let zkoumali vliv pohlavního styku na štěstí partnerů. Po dlouhém zkoumání mají k dispozici zajímavé výsledky!


Na univerzitě v Torontu se zaměřili na výzkum dvojic, které spolu dlouhodobě žily, a vlivu pohlavního sexu na jejich vztahy. Přišli tak s velkou řadou velmi zajímavých a poučných zjištění. Každý pár je samozřejmě originál a nedá se tak úplně říct, že by tato obecná "poučka" platila úplně pro všechny. Samozřejmě provozujte sexuální radovánky tak často, jak je to příjemné ve vztahu vám. 


Nejvíce zkoumaných dvojic bylo šťastných když spolu spali jedenkrát týdně! Menší frekvence je prý nebezpečná, může vést k pocitům frustrace a nenaplněnosti, které vedou k hádkám, či dokonce až k nevěře. Dost dvojic pak častější sex stresoval a vyvolával také nepříjemné situace a nepohodu. 


Vědci také přišli na to, že představy mužů a žen o četnosti pohlavního styku se příliš neliší a většinou, když to dva lidé myslí vážně, dokážou své potřeby "sladit" velmi dobře, a tak nějak automaticky, i když preferovali před začátkem vztahu rozdílnou četnost pohlavního styku.


A rada od vědců na závěr? Sex by neměl řešit problémy a pravidelně využívat pohlavní styk jako "udobřovač" po výměně názorů, či jiné rozepři, není dobré a pro vztah zdravé. Vždy je dobré od problémů neutíkat do postele, ale řešit je jinak. Může vás to doběhnout...


  16:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:54