Spíte spolu, ale dítě ještě nechcete. Zajímá se vůbec váš partner, jak to zařídit? Cosmo zjišťovalo, jak moc jsou muži ohledně ochrany zodpovědní a jak je k tomu můžete přimět.

Cosmo průzkum, kterého se zúčastnila víc než tisícovka mužů ve věku mezi dvaceti a devětatřiceti, odhalil, že celých 46 % z nich mělo někdy sex se ženou, aniž by věděli, jestli jejich společnice užívá nějakou antikoncepci! Znamená to, že jsou chlapíci ignoranti? Ne tak docela.


75 % majitelů penisu totiž uvedlo, že by v tomhle případě měla hlavní slovo pronést právě žena, protože jde přece o její tělo. A sedm z deseti samců dokonce žije v přesvědčení, že kdybyste stála o jejich názor, zeptala byste se jich, což se ovšem moc neděje. Jasně, po vynálezu hormonální antikoncepce si celý svět zvykl, že si žena o vlastní plodnosti rozhoduje sama. Jenže milování pořád představuje intimní akt dvou bytostí a je nefér, aby jeden z partnerů veškerou zodpovědnost hodil na druhého, nemyslíte?


Navíc i kdybyste polykala prášky proti otěhotnění, on by měl myslet alespoň na to, aby vás něčím nenakazil – a pohlavní nemoci se v poslední době šíří ve společnosti čím dál víc. Tady jsou všechny důležité údaje, které ze vztahu mužů k antikoncepci, vypluly na povrch:Vy si myslíte, že on si myslí: „Debata o ochraně mě odpuzuje.“


Jeho skutečný názor: Rozhodně nezabijete touhu, když nadhodíte téma ochrany – uvítá to celých 60 % milenců! „Otázka: ,Máš u sebe kondom?‘ prostě k sexu patří,“ tvrdí třiatřicetiletý David. „Já přece taky nestojím o to, abych neplánovaně zplodil mimino. A když jdu do postele se ženou, kterou jsem poznal na večírku, i po několika pivech si moc dobře uvědomuju, že od ní můžu cokoliv chytit.“ A co víc: Muži opravdu stojí o to, abyste si s nimi sexuální číslo skutečně užila. Takže když mu rovnou povíte, že se při milování s kondomem víc uvolníte, vystartuje pro prezervativy!


  15:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:29