Doporučujeme

Chcete být nevěrná? Dodržujte 3 pravidla

Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti. Říká se. A tak kdo chce mít vedle stálého vztahu ještě bokovku, musí dodržovat jisté zásady – jinak přinejmenším o jeden ze svých paralelních vztahů přijde.

Pravidla by se však měla dodržovat ještě (možná především) z jiného důvodu. Aby těm podváděným naše nevěra ublížila co nejméně. Když už je podvádíme, ať to tolik nebolí.



Pravidlo 1: Obezřetnost

Každý, kdo byl někdy nevěrný, si kladl zásadní otázku: Jak to udělat, aby se na nevěru nepřišlo? Obezřetnost je pravidlem, které by mělo být zcela zásadní. Kdo nechce být odhalen, musí si dávat velmi dobrý pozor. Problém je v tom, že každý člověk dělá chyby. Nevšimne si jednoho nebo dvou detailů, hloupě se podřekne, na něco zapomene a neštěstí je na světě. A někdy napáchá tím větší škody, čím více se snaží něco utajit, protože začne být příliš křečovitý, a tím se stává nápadným.



Nevěrní kromě toho často na obezřetnost zapomínají. Hlavně ti zamilovaní mívají pocit, že je nikdo nemůže načapat, a tak se na veřejných místech nezřídka berou za ruce nebo líbají. Pamatujte si, že žádné veřejné místo není bezpečné a že nějaký známý se vynoří přesně ve chvíli, kdy to nejméně čekáte. To znamená žádné milostné projevy na veřejných místech – ani na ulicích, ani v zastrčených koutech zapadlých kaváren. Obezřetnost by se měla týkat i chování doma. Vkrádají se vám hezké chvíle s milencem stále na mysl? Přistihnete se někdy, jak stojíte a zasněně se usmíváte? Zakažte si to, pokud si nejste jistí, že vás nikdo nevidí. Zasněný úsměv na rtech vždycky vyvolává otázky. Pro všechny případy mějte připravenou pohotovou odpověď. Ovšem zase ne příliš pohotovou, protože horlivost, s jakou vysvětlujeme nějaké své nečekané chování, podezření toho, kdo se ptá, jenom víc prohlubuje. Když se vám něco takového stane například u vaření, můžete říct: „Ale, jenom jsem si vzpomněla, jak nám tohle dělávala babička.“ A pak už jen lehce a nenápadně převedete téma třeba zrovna na nějakou příhodu z dětství, která může začínat „Když jsem byla malá…“ A dál už je to jenom na vás. Důležitá je přirozenost.



Pravidlo 2: Mazání stop

Dělejte stop co nejméně a když už nějaké uděláte, hned je po sobě mažte. Nikdy si kupříkladu nenechávejte v mobilním telefonu textové zprávy, které vy píšete milenci a které on píše vám. To je vůbec jedna z nejčastějších chyb, kterých se nevěrníci dopouštějí. Především zprávy, ve kterých si vyměňují něžnosti nebo popisují kupříkladu svoje erotické představy, se jim mazat nechce. Rádi se k nim vracejí a pročítají si je v práci nebo před spaním. To je naprosto špatně. Textová zpráva je stopa usvědčující a navíc docela snadno odhalitelná. Stačí trocha podezření ze strany partnera, a až se budete koupat a zapomenete mobilní telefon v obýváku, může všechno prasknout.



Všichni víme, že do cizích věcí se neleze, ale spousta jedinců to nedodržuje. A zrovna do telefonů si lidé lezou vcelku často. Každou zprávu vymažte přesně ve chvíli, kdy ji odešlete, nebo kdy si ji přečtete, a nenechávejte si ani žádné fotografie. To platí i pro e-maily. Mazejte je z doručených a nenechávejte je ani v koši. Tím spíše, jestliže máte doma jeden počítač. Pokud píšete milenci z tajné adresy, abyste si mohla e-maily uchovávat, nesmíte se zapomenout odhlásit z ní pokaždé, když budete opouštět počítač. I kdybyste si chtěla i jenom na půl minuty odskočit zalít čaj. Také heslo musí být důmyslné a nesmíte ho mít napsané nikde v diáři, případně pouze zašifrovaně. Rovněž se zbavujte lístků do divadla, účtenek z restaurací a kaváren a zásadně plaťte hotově. Neberte si od milence (ani milenky) žádné nápadné dárky, které by vás mohly usvědčit. Také si dejte pozor na parfémy – ty svoje i milencovy či milenčiny. Některé věci se skutečně těžko vysvětlují.


Pravidlo 3: Mluvit pravdu

Nelžete, pokud to není vyloženě nutné. Když to jenom trochu jde, mluvte pravdu. Nevěra je sice podvod, ale sama o sobě není lež, nebo alespoň ne lež přímá, jako když někomu na jasnou otázku lžeme do očí. Dobře, tento postoj sice trochu zavání alibismem, ovšem podstatné pro utajení nevěry je lhát co nejméně často. Když člověk lže, mimoděk vysílá neverbální signály, které u vnímavějších jedinců vzbuzují pozornost a co vzbuzuje pozornost, vzbuzuje i podezření a vyvolává otázky typu: Proč mi lže? Něco skrývá? Co? Nevěru?



Nikdy například nelžete, že se zdržíte v práci, pokud se chystáte na schůzku s milencem. Velmi snadno se to dá ověřit nebo partnera může napadnout, že vás překvapí a vyzvedne vás na pozdní večeři. Také vymlouvat se na kino s kamarádkou není moudré. Může kamarádku potkat na ulici a bude chtít vědět, na čem jste byly. Kromě toho hrozí nebezpečí, že až kamarádka přijde na návštěvu, zeptá se jí, jak se jí kino líbilo. I kdyby se vám snažila sebevíc pomoct, není dobré do svých poměrů zatahovat další osoby a především je nutit, aby si kvůli nám vymýšlely. Jednou dvakrát se to ještě snese, ale dlouhodobě to nefunguje. Mnohem lepší je skloubit schůzku  s nákupy a pak prostě říct, že jste byla nakupovat. Nákup vám bude důkazem. Kromě nákupů můžete zajít na manikúru, na masáž, ke kadeřníkovi (ovšem až po dostaveníčku) a podobně. 



  • Vybrali jsme pro Vás