Mezi muži a ženami existují v sexu rozdíly, jež odstranit nejdou. Když o nich však budete vědět, usnadníte si cestu ke kompromisu a tím pádem i ke šťastnějšímu vztahu.

Než začnete číst bod po bodu, v čem se (a to jen namátkou!) navzájem lišíte, vezměte na vědomí, že všechny tyto faktory můžete jen stěží ovlivnit. Rozčilujete se například, že vám partner usne po každém sexu, zatímco vy byste se ráda něžně líbala? Jenže v praxi je to stejné, jako byste chtěla, aby zůstal vzhůru pacient na operačním sále po aplikaci mírné anestezie.

Látky s podobným účinkem totiž vaše­mu partnerovi těsně po orgasmu kolují v těle. Jestliže se dnes přirovnání, že ‚ženy pocházejí z Venuše a muži z Marsu‘, považuje tak trochu za přežité a mnohé rozdíly mezi pohlavími se stírají, stran sexu to zase až tak neplatí. Příroda má příliš silné slovo. Takže nezbývá nic jiného, než se s rozdíly mezi pohlavími seznámit, naučit se s nimi žít a především – osvojit si umění kompromisu!

Rozdíl č. 1: Nenačasovaná líbačka


Možná už jste si toho všimla – partner každý sex začíná vášnivým líbáním (alespoň drtivá většina mužů to tak na světě dělá), zatímco vy se zkraje intimní chvilky musíte do líbání malinko nutit, třebaže je vám příjemné a partner vás přitahuje. Ještě zásadnější rozdíl v chuti na líbání ovšem nastává po milování.

http://gty.im/663654538

Zatímco vy byste se líbala moc ráda, partnerovi se chce spát kvůli hormonům, které se mu po uspokojení vyplavují do krve. Když nemůže spát, protože se vás třeba nechce dotknout nebo se to zrovna nehodí, podvědomě dělá další kroky ke znovunabytí sil – jí nebo pije, případně se snaží uvolnit třeba sledováním televize nebo zapnutím počítače.

Podle doktorky Susan Hughes z Harvardu ale pro ženy po souloži nastává druhá, nemé­ně důležitá fáze upevňování vztahu s partnerem. Kladou během ní daleko větší důraz na základní pilíře: intimní rozhovor, mazlení a líbá­ní než muži.

Jak se sladit: Vysvětlete mu, že stejně tak, jako on vás potřebuje líbat před sexem, toužíte vy cítit, že jemu na vás záleží a dosažením orgasmu jeho zájąem akutně nekončí. Na druhou stranu respektujte jeho fyzický i psychický stav po orgasmu. Moc dlouho a duchaplně si s vá­mi v prvních minutách asi povídat nebude, ale přitulení a hezké pohlazení určitě patří mezi vaše základní práva.

  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:06