Mýty mohou způsobit na vašich kadeřích více škody než užitku. Proto je důležité se těchto nesmyslů zbavit a vymazat je z našich všedních rituálů.

Pravidelné zastřihování podpoří růst


Pravidelné stříhání vlasů je velmi dobré pro udržení plné délky vlasů bez polámaných a roztřepených konečků. Na rychlost růstu to ale vliv nemá. Na tento mýtus tedy zapomeňte a spíše se zaměřte na výživu vašich lokem.Šampon je potřeba střídat


Povede li se vám najít šampon, který vašim vlasům vyhovuje, držte se ho! Neustálé střídání kadeřím nijak neprospívá. Pokud však nastane nějaký problém, třeba se začnou lámat, objeví se lupy, budou suché, zvolte jinou péči.


Čtěte také: Nejlepší bylinky pro vaše vlasy

Na mastné vlasy se nepoužívá kondicionér


Vlasy potřebují vyživovat a je naprosto jedno, jestli jsou mastné nebo suché. Každé si žádají jinou péči. Pokud se budete snažit své mastné vlasy co nejvíce vysušovat, budou se lámat a třepit. Raději si dejte záležet s výběrem šamponu a péče. A pořiďte si kvalitní suchý šampon.Myjte je každý den


Používání běžného šamponu každý den nadělá více škody než užitku tím, že odstraňuje přírodní oleje, které chrání vaše vlasy. Takže pokud vlastníte spíše suché lokny, tomuhle zvyku se vyvaruje a pořiďte si přírodní šampon, který neobsahuje chemii. Nebo občas použijte místo šamponu kondicionér, který vaše lokny také umyje, ale šetrněji.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:48