Doporučujeme

Kůže jako satén! Zbavte se otravných dolíčků!

Chcete se v létě pyšnit sexy kůží? Začněte s péčí právě teď!

Poradíme vám, jak se proti nevzhledné pomerančové kůži a prasklinkám v pleti můžete úspěšně bránit.



Kosmetický problém: 



celulitida


Proč ji máte? Celulitida je normální. Mají ji skoro všechny ženy. Způsobuje ji totiž ženský hormon estrogen, který blokuje funkci dvou nejdůležitějších vitaminů v těle: vitaminu E, který zlepšuje krevní oběh, a vitaminu B6, jenž má močopudné účinky. Výsledek: v těle se zadržuje voda a vzniká předpoklad pro pomerančovou kůži. Není proto pravda, že souvisí s nadváhou – vlastní ji i lidé se štíhlou postavou, jako jsou třeba modelky. Kůži s dolíčky měla i americká sexbomba Marilyn Monroeová! Její tvorbu ovlivňuje několik faktorů: užívání hormonální antikoncepce, která obsahuje estrogen, věk, dědičnost, těhotenství a špatná životospráva. Jestliže vám pomerančová pokožka nevadí, fajn. Pokud jste se ale rozhodla ji vyměnit za hladkou kůži, poradíme vám několik tipů, jak na to.



Tip číslo 1: Zlepšete si životosprávu

Co děláte špatně: Jíte, cokoli vám přijde pod ruku. Výsledek? Tělo se zanáší toxiny.

Řešení: Vyškrtněte z jídelníčku cukr, sladkosti, bramborové chipsy, uzeniny, bílé pečivo, kečup, majonézy a instantní výrobky. Jezte naopak hodně ovoce, celozrnné pečivo, ryby, jogurty, luštěniny. Denně vypijte dva a půl až tři litry tekutin. Pít můžete vodu, ovocné nebo zeleninové šťávy. Doporučuje se také čaj z ostropeřce mariánského, který podporuje detoxikaci jater.




Tip číslo 2: Začněte sportovat

Co děláte špatně: Moc sedíte! Kvůli nedostatku pohybu se vám zhoršuje krevní a lymfatický oběh. Pozor! Lymfa, která z těla odvádí toxiny, se rozproudí jen pohybem nebo masáží.

Řešení: Cvičte ráno a večer. Lymfatický systém dokáže popohnat i rychlá chůze, plavání nebo tanec.



Tip číslo 3: Masírujte se

Co děláte špatně: Nevěnujete pokožce takovou pozornost, jakou si zaslouží.

Řešení: Ještě než si stoupnete pod sprchu, dopřejte tělu masáž, která kůži prokrví. Jako pomůcku použijte masážní rukavici

Jak na to: Začněte u chodidel. Krouživými pohyby hlaďte kůži až ke kolenu, pak zvolna pokračujte k bokům. Zvláštní pozornost věnujte břichu a prsům. Na závěr si vydrbejte zápěstí a ramena, hýždě a část zad. Pozor! Nikdy nekartáčujte místo, kde máte křečovou žílu! Při očistě pak tělo osvěžte střídáním teplé a studené sprchy, která podpoří krevní i lymfatický oběh.

Doporučujeme: Dvakrát týdně si zajděte na lymfatickou masáž. 



Tip číslo 4: Pořádně se namažte

Co děláte špatně: Celulitidu necháváte bujet bez povšimnutí.

Řešení: Svěřte kůži přípravkům proti celulitidě, které aktivují lymfatický systém, zlepšují látkovou výměnu a podporují výrobu kolagenu, jenž je důležitý pro zpevňování tkání. Z nabídky zbraní proti celulitidě si můžete vybrat takový přípravek, jaký vám zrovna vyhovuje.

Gel: Bleskově vás osvěží. Stačí ho jemně vetřít. Na rozdíl od jiných přípravků nemastí, nezanechává skvrny a rychle se vstřebává.

Krém: Musíte ho pořádně vmasírovat do kůže. Používejte ho společně s masážní žínkou. Vyhněte se mu, pokud trpíte na popraskané žilky a křečové žíly.

Olej: Skvělý při masáži pokožky. Dodává vitaminy.

Lotion: Snadná aplikace. Stačí ho lehce nastříkat na pokožku. Rychle schne a nemastí.

Naše rada: Kupujte si přípravky, které obsahují kofein, teofylin (látka z čajových lístků), guaranu.




Kosmetický problém:



strie


Proč je máte? Růžové, modré nebo stříbřité trhlinky se většinou na kůži objeví v době, kdy tělo prodělává výraznější změnu. Mohou souviset s obezitou, s velkým úbytkem váhy nebo s rychlým tělesným růstem v pubertálním věku. Nejčastěji se s nimi ale setkáte během těhotenství, kdy se v důsledku růstu dělohy a přibývajícího podkožního tuku kůže přetěžuje a praská. Strie neboli pajizévky se rády usídlují na břiše, bocích, stehnech, prsou a bedrech. Podle odborníků zatím neexistuje způsob, jak tyto kožní neduhy definitivně odstranit. Cosmo vám však poradí čtyři osvědčené tipy, jak je můžete alespoň opticky zmírnit.



Tip číslo 1: krémy

Kdy se hodí: Používejte je jako účinnou prevenci. Zvláště v těhotenství, kdy přibíráte.

Jak často: Dvakrát denně.

Jaký krém: Výborné jsou mastné krémy a olejíčky. Použít však můžete i obyčejné sádlo. Otestujte i krémy s ovocnými kyselinami.

Výsledný efekt: Individuální. Prasklinky na kůži jsou bohužel dědičnou záležitostí. Použitím krémů zlepšíte pružnost pokožky. 



Tip číslo 2: biolampa

Kdy se hodí: Použijte ji jako prevenci i jako léčbu. Lampa vydává polarizované záření, které proniká do pokožky, posiluje buněčný metabolismus a urychluje hojení.

Jak často: Záleží na typu přístroje a jeho síle. Více se dozvíte v letáku.



Tip číslo 3: vakuová mikrodermabraze

Kdy se hodí: Pokud máte kožní prasklinky už delší dobu (poznáte to podle toho, že mají stříbrošedou barvu). Odborník vám přístrojem, který se jmenuje vakuová mikrodermabraze, zabrousí pokožku.

Jak často: Počet zákroků závisí na stavu a stáří vašich kožních jizviček.



Tip číslo 4: laser

Kdy se hodí: Jakmile zjistíte, že máte potíže. Tato metoda účinkuje pouze u mladších kožních jizviček, které mají fialovorůžové nebo jiné pigmentové zabarvení. Po vstupní lékařské prohlídce vás odborník podrobí testovacímu zákroku, při němž postižená místa ošetří dvěma typy laserů: sklerotizačním laserem a laserem Smoothbeam. Ten první zatavuje poškozené cévky uvnitř kůže a pajizévky pak opticky vyblednou a ten druhý vyhlazuje pokožku. Podle výsledku vám pak odborník zjistí, který způsob laserového ošetření je pro vaši pokožku ten nejlepší.

Jak často: Záleží na stáří pajizévek



  • Vybrali jsme pro Vás