Šampon a kondicionér jsou součástí každého mytí našich kadeří, ale někdy vlasy vyžadují intenzivní hloubkovou péči. V tom případě přichází na řadu maska na vlasy, kterou byste měla používat alespoň jednou za týden jako finální krok umývání vlasů.

Proč vlasy potřebují masku?


Naše vlasy neustále vystavujeme škodlivým vlivům jako je žehlení, vlnění, sluneční paprsky, chlorovaná voda a mnoho dalších. Při běžném mytí vlasů si sice vystačíte s kondicionérem, který vlasy uhladí a dodá jim lesk, ale jednou za čas je potřeba použít něco silnějšího. Maska obsahuje vysokou koncentraci účinných látek, navíc má hutnější složení a dokáže tak vyživit jednotlivá vlasová vlákna do hloubky.

Jak vybrat tu správnou masku?


Masky nabízejí různé textury a složení, což byste měla zohlednit při výběru. Pevné nebo kudrnaté vlasy si zaslouží péči s hutnou, bohatou konzistencí, obohacenou o oleje či různá másla. Naopak jemné vlasy by mohly být díky takovým maskám příliš zatížené, proto je lepší sáhnout po masce s lehkou, nadýchanou texturou. Speciální péči pak vyžadují barvené vlasy, aby byla co nejdéle zachována zářivost a lesk dané barvy.

Jak masku používat?


Jak již bylo řečeno, masku byste měla používat alespoň jednou do týdne, nebo každé třetí mytí vlasů. Naneste ji na šamponem umyté vlasy, soustřeďte ji spíše ke konečkům a podle návodu nechte několik minut působit. Většinou bývá čas působení o něco delší než u kondicionéru. Po uplynutí doby masku důkladně opláchněte a vlasy upravte běžným způsobem.

Novinkou od Garnier je super přírodní vlasová péče Hair Foods s obsahem 98 % přírodních ingrediencí. Nabízí použití až 5 způsoby: jako předšamponovou péči, nepěnící šampon, balzám, masku nebo bezoplachovou péči, a můžete si vybírat ze čtyř druhů: makadamie, goji, papája nebo banán. 

  15:01,  aktualizováno  26. března 2019 11:32