Toužíte po sněhobílých zubech? Pak vyberte tu správnou barvu rtěnky!

Přirozená barva zubů se u každého člověka liší a i když se stále snažíte je vybělit, ne u každého to přirozeně jde. Někdo má barvu zubní skloviny více do žluta, jiný do šeda. Pokud jsou vaše zuby nažloutlé a vy  používáte rtěnku s teplými tóny, jako je korálová, mandarinková nebo měděná, tak váš přirozený odstín ještě více zvýrazní a zuby budou opticky působit ještě žlutěji. Naopak velmi studené tóny můžou zase šedé zuby udělat ještě temnější. Jakou si vybrat? 


Mottem kombinace rtěnky a barvy zubů jsou protiklady. To znamená, že byste se měla uchýlit k teplé barvě rtěnky k chladné barvě zubů a naopak. Pokud je tón zubů modrý nebo má slabě šedivý zákal, měla byste upřednostňovat rtěnku s teplým, světle žlutým podtónem - sáhněte po oranžové a korálové, ty vám budou slušet. Ty ženy, které mají nažloutlé zuby, mohou jejich barvu kompenzovat chladnou rtěnkou - vybírejte si fuchsiové, malinové, červené tóny s jemně namodralým tónem, odstíny do fialova. SOS tip:


Barvu zubů také opticky můžete „vybělit“ zubní pastou, která obsahuje modré pigmenty. Ty neutralizují žlutý podtón a zuby tak vypadají hned zářivěji a sněhobíleji.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:59