Prestižní cenu Esquire Man 2014, obdrží muž, který si zaslouží uznání. Jedním z nominovaných je David Pabiška. Seznámit se s ním můžete hned teď.

První muž nominovaný vámi, čtenáři! Tento muž postupuje po boku redakcí vybraných osobností do souboje o prestižní cenu ESQUIRE MAN 2014! Nezapomeňte také vy nominovat svého favorita na esquireman.jenpromuze.cz!


DAVID PABIŠKA

ZÁVODNÍK RALLYE DAKAR, DRŽITEL CENY FAIR PLAY BRAZILSKÉ MOTOCYKLOVÉ FEDERACE


? Závodí od čtrnácti let, k motorkám ho přivedl strýc Pepa, bývalý závodník.


? Již od dětství, kdy si vylepil první plakát, snil o absolvování nejtěžšího závodu, Rallye Paříž–Dakar.? Veškerý volný čas a naprosto všechny peníze v životě investoval do motorek a do své drogy jménem Dakar.? Přípravy na závod jsou celoroční, tudíž se může zdát, že někteří závodníci nejsou unaveni. Doplňky stravy jsou u každého jezdce velice individuální záležitostí a jsou nutné stejně jako regenerace po závodě.? Každý den závodu se dělá klasický servis.? Tým mechaniků si vybírá sám. Je to složitá procedura, poznávání lidského charakteru při  velké fyzické a psychické zátěži, kterou nezvládne každý.? Má svého osobního trenéra a hodně kilometrů najetých jak na kole, tak na motorce.? Několikrát pomohl při závodě těžce zraněnému, i když byl jeho soupeř. Už podruhé převzal hlavní cenu od Českého klubu fair play, ale šlechetných sportovních činů má na kontě

mnohem víc.? Známí si ho dobírají, že místo startovního čísla by měl mít při závodech na zádech červený kříž.? Jednoho kluka se nepodařilo zachránit, umřel mu v rukou v brazilském pralese, kde bylo 70 stupňů ve stínu.? Zajímá se o novinky v záchraně života. Co se kdysi učil na branném cvičení, už dneska neplatí.? Nejlepší výsledek na Rallye Dakar měl letos. V kategorii motocyklů skončil na osmnáctém místě. Příští rok chce být ještě lepší a zaměří na to svou přípravu.? Své tělo se naučil ovládat tak, aby při dlouhých etapách získával náskok před soupeři.


Máte také svého favorita? Zapojte se také do soutěže a nominujte ho! Právě z nominace čtenářů se vybere deset výjimečných mužů, kteří postoupí do finálového souboje o titul. Navíc každý měsíc dva z vás, kteří zašlou nominaci, získají kávovar Cafissimo compact piano black, další dva získají lahev Johnie Walker Black a Blue label, a také dva z vás mohou získat roční předplatné časopisu Esquire.


Nominujte svého favorita na esquireman.jenpromuze.cz